logo

ВРЦіРО прийняла Резолюцію про необхідність розробки державної сімейної політики в Україні

30 вересня 2021 р. \ оновлено 22 лютого
Зображення: О. Тарас Жеплiнський для Інституту релігійної свободи.

30-го вересня в Острозькій академії відбулося виїзне засідання Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій (ВРЦіРО).

«Повна сім’я, шлюб як союз жінки і чоловіка, повага до гідності людини від її зачаття до природньої смерті, відповідальне материнство і батьківство повинні залишатися виховними ідеалами в освітньому процесі в державних, комунальних і приватних закладах освіти», – такими словами підсумували свій захід представники ВРЦіРО під головуванням Блаженнішого Святослава Шевчука, Отця і Глави УГКЦ, за інформацією Інституту релігійної свободи.

Як повідомляє на своїй сторінці у Фейсбуці Андрій Смирнов, один із членів Синодальної комісії з міжхристиянських відносин від Православної Церкви України, метою заходу в Острозі – було формування пропозицій та практичних кроків щодо утвердження традиційних сімейних цінностей українського народу та покращення державної сімейної політики, зокрема в сфері посилення державно-церковної взаємодії на рівні місцевого самоврядування.

За інформацією Інституту релігійної свободи, в обговоренні цих питань взяли участь урядовці, парламентарі, представники місцевої влади та релігійні діячі. Зокрема на засіданні були Міністр соціальної політики України Марина Лазебна, голова Рівненської обласної державної адміністрації Віталій Коваль, голова Державної служби з етнополітики та свободи совісті Олена Богдан, Заступниця Міністра молоді та спорту України Марина Попатенко, голова Острозької ОТГ Юрій Ягодка та ректор національного університету «Острозька Академія» професор Ігор Пасічник.

Фото: о. Тарас Жеплiнський для Інституту релігійної свободи.

Наприкінці засідання ВРЦіРО прийняла Резолюцію щодо необхідності розробки державної сімейної політики та оприлюднила її на своєму сайті. Ознайомитися з документом можна за посиланням: Резолюція ВРЦіРО.

У 5-му пункті Резолюції окреслюється причина створення цього документу:

Сумна статистика розлучень (особливо у перші роки шлюбних стосунків), незавершеність реформи інтернатів для сиріт (замість яких мають діяти дитячі будинки сімейного типу), масштабне соціальне сирітство, поширене явище домашнього насильства, тощо – все це ще більше актуалізує необхідність чіткого визначення пріоритетів держави у сфері сімейної політики, утворення міністерства у справах сім’ї та подолання демографічної кризи та затвердження відповідної державної програми з необхідним бюджетним фінансуванням.

Також учасники виїзного засідання ВРЦіРО визнали, що в Україні починає поширюватися гендерна ідеологія, яка має на меті нанести серйозну шкоду сім’ї. На думку учасників заходу, це явище в підсумку призведе до порушень основоположних прав людини і демографічної кризи в країні. Про це вони зазначили в 2-му пункті свого підсумкового документу:

Соціальні експерименти з узаконенням свавільної гендерної самоідентифікації (на відміну від жіночої та чоловічої статі) та нав’язування суспільству в якості норми протиприродних явищ (популяризація одностатевої сексуальної орієнтації, заперечення наявності жіночності у жінок і маскулінності у чоловіків як відмінних особливостей, рух на підтримку небінарних займенників, тощо) у підсумку не призводять до інклюзії, рівності прав та зменшення насилля, але ще більше розколюють і збурюють суспільство, маргіналізують і обмежують у правах більшість заради захисту інтересів меншості, поглиблюють демографічну кризу в країні.

Фото: о. Тарас Жеплiнський для Інституту релігійної свободи.

Як повідомляють на сайті Інституту релігійної свободи, під час засідання в Острозькій академії головуючий у ВРЦіРО Блаженніший Святослав Шевчук, Отець і Глава УГКЦ, зазначив, що зі свого боку Рада Церков докладає багато зусиль, щоб захистити сім’ю і шлюб як союз чоловіка і жінки, простягнути руку допомоги тим, хто переживає кризу у сімейних стосунках, запобігати домашньому насильству та натомість формувати здорову атмосферу любові, довіри та поваги до гідності кожного члена родини. Головуючий на заході також додав, що «Сім’я – це не соціальна проблема, а потужний соціальний ресурс і найкращий осередок для народження і виховання дітей. В інтересах розвитку відповідального материнства і батьківства, захисту прав дітей, підготовки пар до довготривалих шлюбних відносин держава має бути зацікавлена в співпраці з церквами і релігійними організаціями».

Окрім виїзного засідання, члени ВРЦіРО 30-го вересня 2021 року на Рівненщині мають таку програму:

16:00-16:30 – Висадка дерев біля Перинатального центру в м.Рівне (вул. Міцкевича, 30) 16:30-17:00 – Візит у Рівному на підприємство сім’ї Мединських (вул. Буковинська) 17:00-19:00 – Зустріч із представниками християнських багатодітних сімей у римсько-католицькій парафії св. Йоана Павла ІІ – місія до народів (м.Рівне, вул. Гагаріна).