logo

Християни Афганістану в смертельній небезпеці

31 серпня 2021 р. \ оновлено 22 лютого

Після повного виходу американських і британських військ населення Афганістану (а найперше християни) залишаються беззахисні перед диктатурою Талібану. Сьогодні бути християнином в Афганістані небезпечно як ніколи, але жодих дієвих дій для їх захисту уряд США не робить.

В інтерв’ю виданню Blaze TV директор Центру релігійної свободи Інституту Гудсона Ніна Ши розповіла про останні новини щодо становища релігійних меншин (переважно євангеліків). Зараз бути християнином в Афганістані так небезпечно, бо більшість з них були наверненими з ісламу. Якщо Талібану буде відомо про християнську ідентичність колишнього мусульманина, то це автоматично означатиме смерть. Вона додала, що афганські християни знаходяться під подвійною загрозою, оскільки їх ототожнюють з американцями та Заходом. «Коли таліби бачать їх, то не лише вважаються відступниками, що карається смертю, але й політичним ворогом», — зазначила Ши.

В попередній період правління Талібану поширеними були публічні страти, побиття і ампутації кінцівок християн. Сам факт приналежності до християнства був вироком. Кабульський футбольний стадіон тоді був місцем публічних страт. Чоловіків і жінок забивали камінням або розстріляли перед зібраною публікою.

Сьогодні афганським християнам доводиться залишатися в глибокому підпіллі. На етапі зміцнення влади Талібан вже розпочав виявлення християн. За даними служіння Global Catalytic, багато афганських християн покинули свої домівки та переїздять з міста о міста, щоб їх важче було відстежити. Однак чимало місцевих мусульман видають біженців, щоб отримати схвалення від Талібану. Також, за повідомленням Christiantoday, з різних джерел надходить інформація про перевірки мобільних телефонів афганців на предмет вмісту електронної Біблії. Якщо її буде виявлено, то власнику телефона загрожує смерть.

Зважаючи на жорсткі розправи, які вже почалися після падіння проамериканського режиму, життя релігійних меншин буде дадалі складнішим. За офіційними даними, на території Афганістану до захоплення влади талібами проживали близько 35 тисяч християн, однак їх кількість вочевидь є більшою, бо не вся інформація про навернення в християнство з ісламу є публічною.

Становище християн в Афганістані погіршується, але уряд США не погодився надати їм особливий статус, попри зусилля кількох гуманітарних організацій і навіть членів Конгресу. Особливий статус, який дає право покинути Афганістан, наразі є в журналістів, пілотів, науковців, громадських активістів та жінок, які перебувають у групі ризику, але не в християн (хоча вони перебувають у смертельній небезпеці).