logo

В Шотландії можна стати трансгендером з 4 років

14 серпня 2021 р. \ оновлено 22 лютого

Уряд Шотландії стверджує, що школярі у віці чотирьох років можуть змінювати стать. Як повідомляє Daily Mail, нові шкільні інструкції щодо запису імен і статі покликані забезпечити формування сприятливого для транс-дітей середовища, включно із молодшою школою.

Тепер будь-яка дитина у молодшій школі (у Шотландії з 4 років) зможе самостійно визначати стать без згоди на це батьків. Оголошена дитиною стать має безапеляційно визнаватися керівництвом навчального закладу і всіма його працівниками. Вчителі і вихователі не матимуть права висловити сумнів щодо рішення дитини, але запитати нове ім’я та займенник, який можна звертатися до дитини. Також співробітникам шкіл не радять запитувати в батьків, як ставитися до ідентичності дитини. На думку шотландських урядовців, волі учнів в цьому питанні буде достатньо.

У міністерстві стверджують, що «деякі діти досліджують свою статеву ідентичність у початкових класах. Початкові школи повинні мати можливість задовольнити потреби цих молодих людей, щоб забезпечити їм безпечне, інклюзивне та шанобливе середовище для навчання».

Під цим «шанобливим середовищем» криється низка правил, які суперечать принципам свободи слова, свободи віросповідання та здоровому глузду. Так, у випадку невизнання оголошеного дитиною гендеру вчителеві загрожує дисциплінарне стягнення (за невиконання принципів інклюзивності). Окрім цього, школи будуть зобов’язані надавати трансгендерам доступ до вбиралень, душових кімнат і роздягалень, призначених для протилежної статі, а також внести зміни до програм і переліку літератури задля більшої репрезентації трансгендерів.

Коментуючи це рішення, міністр освіти Ширлі-Енн Сомервілль заявила: «Учні щасливіші і навчаються в школі краще, коли відчувають себе в безпеці, коли їх поважають». Дуже правильні слова, але маємо два нюанси.

По-перше, бажання дітей далеко не завжди відповідають тому, як їм буде краще. Дорослі люди мають опіку над ними, адже краще розуміють, як працює цей світ і що гармонійний розвиток дитини не дорівнює виконанню всіх її забаганок (звичайно, є серед батьків і винятки, які демонструють власний бунт через стимулювання в дітях психічних відхилень).

По-друге, турбота про «безпеку і щастя» одних дітей не має здійснюватися шляхом ігнорування чи скривдження інших. Надання доступу трансгендерам до вбиралень і роздягалень ставить під загрозу безпеку дітей (найперше, дівчаток).

Ця ідея сама по собі виглядає як божевілля, але особливо трагічно, що держава ігноруватиме волю батьків. Вже сьогодні створюються механізми усунення батьків дитини від ухвалення рішень про визнання того чи іншого гендеру неповнолітнього.

Звичайно із нового навчального року діти не будуть масово змінювати стать, але держава дає зелене світло для утвердження хибних моделей поведінки і перетворення школи на місце сприяння майбутнього трансгендерного переходу (із заміщенням гормонів та операцією).