logo

На Львівщині відбувся табір «Літня Школа Реформації»

14 серпня 2021 р. \ оновлено 22 лютого
Зображення: Олесь Ширий.

З 2 до 7 серпня 2021 року в селищі Брюховичі на Львівщині проходила Літня Школа Реформації — унікальний табір для християн, які бачать своє служіння дотичним до інтелектуальної та суспільної сфери. Це один із проектів служіння «Східноєвропейська Реформація», який дотичний до Християнської Відкритої Академії.

На відкритті Школи виступив голова служіння Ярослав Лукасік. Він говорив про загальне бачення оцінки світоглядів і наративів, та озвучив основні моменти, на які варто звернути увагу християнам, що досліджують ідеї:

«Моя ціль полягає в тому, що ми намагаємося створити певні схеми, алгоритми… В світі є логіка, в ідеях є логіка, є певний взаємозв‘язок. Набагато важливіше не просто набути велику кількість знань, щоб мати бібліотеку в голові, але набути певний спосіб мислення, який ми називаємо образ думок праведника».

Фотограф: Олесь Ширий.

Як віднайти такий спосіб мислення і не заплутатись у сплетенні ідей – це завдання пронизувало всі активності п’яти днів навчання. Розпочали із аналізу світоглядів, їх відмінностей від ідеологій. Далі досліджували різні категорії сучасних викликів для України: глобальні (першочергово залежать від світових процесів) та локальних (стосуються нашого національного самовизначення, специфіки Східної Європи). В контексті останнього багато уваги приділили розкриттю поняття «патріотизм», аналізу різних його моделей і біблійного погляду на ставлення до свого та інших народів.

Програма Школи Реформації відрізнялась інтерактивністю, насиченістю змісту і легкістю сприйняття. Протягом кількох днів учасники заходу аналізували зразки сучасної культури (фільми, мультфільми); створювали гіпотетичні християнські організації; планували християнські заходи; аналізувати й порівнювати ідеї та сучасні виклики для України; демонстрували свій креатив і таланти.

Фотограф: Олесь Ширий.

Учасники табору — це переважно студенти Християнської Відкритої Академії, які пройшли програму першого курсу. Школа Реформації стала проектом закріплення отриманих знань. Більшість з них — це молоді люди, але були і студенти інших вікових груп. Цього року не було іноземних гостей, але учасники приїхали з різних регіонів України.

Після інтенсивного практикуму вони закріпили отримані в ХВА знання і готові до нового етапу навчання, який розпочнеться вже цієї осені.

Для охочих навчатись в Академії на першому курсі вже почався запис на навчання з жовтня 2021 року. Для того, аби дізнатись про цей проект більше та зареєструватись, треба перейти за цими посиланнями: Промо-ролик: https://youtu.be/p_2YpR6VppQ Реєстраційна форма: https://forms.gle/tDd1QfLapVwzU4z7A Сайт Християнської Відкритої Академії: https://hva.org.ua/

Фотограф: Олесь Ширий.