Сьогодні, 30 червня, на конференції єпископів Методистської церкви Великобританії більшістю голосів ухвалено рішення дозволити вінчання одностатевих союзів. Цю пропозицію підтримали 254 єпископи, 46 висловилися проти.
Один із ключових церковних ЛГБТ-лобістів Сем Макбратні назвав це рішення «важливим кроком на шляху до справедливості після багатьох років болісних розмов». Також він додав: «Деякі з нас десятиліттями молилися за цей день, і навряд чи можуть повірити, що він зараз тут… Ми так вдячні нашим колегам-методистам, що вони зробили цей мужній крок, щоб визнати та підтвердити цінність та цінність стосунків ЛГБТІК+ пар».
В підсумку конференції єпископи опублікували заяву про перегляд ставлення до шлюбу: «Методистська церква вважає, що шлюб даний Богом як певний канал Божої благодаті. Шлюб відповідає Божим цілям, коли він є єднанням тіла, розуму та життя на все життя дух двох людей, які вільно його укладають».
Наразі у Великобританії не вінчають одностатеві пари у Англіканській та Католицькій церквах, одна такі союзи вітаються у Шотландській єпископальній та Реформістській. Методистська церква стала найбільшою релігійною конфесією у Великобританії, яка дозволила одностатеві шлюби. Вона є четвертою за величиною християнською церквою у Великобританії та включає 164 000 членів у понад 4000 помісних церков.
Процеси, які переживають сьогодні методисти Великобританії, свідчать про глибинну кризу і відхід від євангельських першооснов цієї конфесії. Колись методисти були одними з тих християн , які в Англії та США формували високу мораль та етику праці (що мало колосальний вплив на піднесення Заходу). Тоді методизм асоціювався з глибокою посвятою, моральністю і великими духовними пробудженнями. Важко навіть уявити, що б відчув Джон Веслі, побачивши сучасний стан методизму!
Питання благословення церквами гріховних союзів давно стоїть на порядку денному Європи. Звідки бажання їх визнання? Частка прихильних до ЛГБТ-руху членів церкви з кожним роком збільшується (причини цього здебільшого культурні та політичні), а церковні лідери намагаються відповідати на це лояльністю і поступками у важливих морально-етичних питаннях. Це проблема не лише методистів, але й багатьох інших конфесій з ліберальною теологією.
Рішення Методистської Конференції – лише один із сотень кроків руйнування класичної теології. Але корінь проблем криється в старому гріху – бажанні людей самостійно визначати, що є добре, а що зле. Божі постанови і закони нівелюються, натомість все більше церков перетворюються або на слабкі формальні організації, або на рупор світських цінностей в християнській обгортці.