Австралійський прем’єр-міністр привернув увагу медіа своїми висловлюваннями щодо ролі християнства, прав людини і релігійних свобод. Скотт Моррісон — євангельський християнин-п’ятидесятник, який відкрито демонструє свою віру, перебуваючи на найвищій державній посаді в Австралії.
Останні заяви прем’єр-міністра щодо розуміння прав людини викликали значний резонанс, бо Моррісон озвучив занадто «старе» їх трактування: «Раніше наші права захищали нас від держави, а тепер права розуміють як щось, чого ми очікуємо від уряду… Те, що колись ми отримували від сім’ї та громади, тепер ми очікуємо від держави».
Він наголосив на необхідності відродити роль сім’ї та громади в прищепленні моралі та етики громадянської взаємодопомоги, що може гармонійно реалізовуватися без втручання уряду. Моррісон цитував економіста Фрідріха Гаєка: «Свобода ніколи не працювала без глибоко вкорінених моральних переконань». Політик запевнив, що ні уряд, ні ринок не можуть цього забезпечити, бо це сфера відповідальності громади та церкви.
Сьогодні чимало держав проводять політику економічного розподілу через високі податки і щедрі соціальні програми (знайоме всім нам «забрати і поділити»). Цей шлях не лише обмежує можливості підприємців, але й формує хибне та спрощене уявлення про справедливість.
Наприкінці квітня Моррісон виступив на конференції Австралійських християнських церков. У своїй промові він публічно визнав приналежність до п’ятидесятницької церкви, а також заявив, що вважає свою посаду волею Бога і шукає Його волі в цьому. Австралійський прем’єр попередив вірян про серйозні загрози для Церкви, з якими християни ще ніколи не зіштовхувалися. Він говорив про тотальне відступництво і переважання секулярних антихристиянських віянь в культурі.
Прем’єр висловив радикальні для сьогодення думки про небезпеку тоталітарної модерації соціальних мереж, принципами діяльності яких можуть користуватися нехороші люди. Він також засудив політику ідентичності і сприйняття людини через призму групи, до якої вона належить, адже це нівелює цінність особистості і створює ґрунт для маніпуляцій.
Очікувано його слова викликали обурення в секуляристів та лівого електорату. Вони розкритикували участь найвпливовішої особи в державі на явно релігійному заході та визнання політиком своєї тотожності з присутніми. На їх думку, це порушення принципу розділення держави та церкви.
Релігійні погляди та конфесійна приналежність прем’єр-міністра непокоїть деяких лівих політиків. Наприклад, колишній прем’єр-міністр Кевін Радд, який очолював Лейбористську партію, вважає загрозою для демократії трактування Біблії євангелістами. Він негативно висловився щодо віри у особисте спілкування з Богом через молитву, молитву мовами і християнські передумови капіталізму. Експрем’єр належить до тієї категорії «християн», які вважають, що віру не потрібно демонструвати, а віра людини має проявлятися через опіку над «пригніченими і маргіналізованими» групами населення. Хоча чинним прем’єр-міністром є Скотт Моррісон, проте мейнстрімні медіа ретранслюють саме позицію Радда.