В Британії пастора заарештували за проповідь про сім’ю

29 квітня 2021 р. \ оновлено 22 лютого

23 квітня британська поліція заарештувала 71-річного пастора Джона Шервуда, який проповідував у Західному Лондоні. Причиною затримання стали слова проповідника про біблійний погляд на сім’ю, які були потрактовані як «гомофобні вислови».

Конфлікт стався в Західному Лондоні біля станції Уксбридж. Ось вже 35 років Джон Шервуд служить в церкві і має величезний досвід вуличної проповіді. Це не була особливо організована євангелізаційна акція, він просто брав Біблію і проповідував перехожим.

Що саме стало приводом для затримання? Пастор зачитав останні вірші першого розділу Буття (…плодіться й розмножуйтеся, і наповнюйте землю…) та заявив, що діти повинні виховуватися в сім’ях, де є мама і тато, а не мама і мама чи тато і тато.

Поліція заарештувала його, спираючись на розмиті положення Закону про громадський порядок, який передбачає затримання людини за «принизливі або образливі слова», що завдають ще комусь «шкоди». Вони трактували його слова як «мову ненависті та провокацію» проти ЛГБТ. Деякий час поліцейські дискутували з чоловіком, а потім священнослужителя затримали і цілу ніч тримали у відділку. Згодом його звільнили без звинувачення.

Пастор Шервуд заперечив звинувачення в образливих висловлюваннях: «Я не робив жодних гомофобських коментарів, я просто визначав шлюб як стосунки між чоловіком і жінкою. Я говорив лише те, що сказано в Біблії — я не хотів нікому нашкодити чи образити».

Поліцейські поводилися з ним грубо. Як зазначає Daily Mail, після затримання і допиту чоловік вийшов із відділку в синцях. Описуючи свій арешт, священнослужитель назвав дії поліції ганебними: «Коли до мене звернулася поліціцейські, я пояснив, що дію згідно з принципом свободи совісті і віросповідання. Мене примусово стягнули із сходів, в результаті чого я отримав ушкодження зап’ястя та ліктя. Я впевнений, що зі мною поводились ганебно. Це ніколи не мало статися!»

Це не єдиний приклад переслідування християн у державах «першого світу» за проповідь біблійного бачення сім’ї. Вже не перший рік триває слідство по кількох справах, відкритих фінською поліцією, проти депутата Пайві Расанен, яка понад десятиліття тому випустила брошуру про захист сімейних цінностей. Її звинувачують в «гомофобії та розпалюванні ненависті».

Як бачимо, поступово Біблія стає небажаною книгою, зміст якої тепер — причина переслідування людей. Раніше це було характерно для ісламістських чи комуністичних країн, а сьогодні є чимало прецедентів у нібито демократичних державах. Пряме і масове переслідування християн навряд стане реальністю в Європі, а ось цензурування Біблії на предмет «мови ненависті» цілком можливе (а найгірше, що це може бути зроблене руками ліберальних християн).