Великі компанії на боці гормональної терапії для дітей, але не ув’язнених уйгурів

27 квітня 2021 р. \ оновлено 22 лютого 2024 р.

Коли публічні люди чи впливові корпорації роблять гучні правозахисні заяви, варто звертати увагу на повну картину, особливо коли це стосується «гарячих» для піару тем. Сьогодні популярно захищати феміністок, ЛГБТ, мігрантів та популяризувати майнову рівність, захист прав тварин чи боротьбу із змінами клімату. Але що як ті ж самі люди абсолютно лицемірно закривають очі на серйозні порушення людської свободи?

У штаті Техас зараз йде підготовка до ухвалення двох рішень, які стосуються дітей і трансгендеризму. Перший — заборона використовувати до дітей гормональні блокатори і гормонально замісну терапію. Таким чином законотворці намагаються захистити від трансгендерного переходу дітей, адже це серйозна невідворотна зміна в тілі і неповнолітня дитина не спроможна самостійно ухвалювати такі рішення.

Другий законопроект про захист дівчат і жінок у спорті. Він передбачає заборону брати участь у жіночих змаганнях тим, хто не є біологічною жінкою. Як би це абсурдно не виглядало, але це питання сьогодні стало загальноамериканською проблемою. Низка штатів уже ухвалили або готуються ухвалити законопроекти для захисту можливостей біологічних жінок, адже фізично жінка не може змагатися з біологічними чоловіками, які називають себе жінками.

Законопроекти про захист дітей і жінок готуються переважно у штатах «Біблійного поясу» (де християни зберігають досить сильні позиції). Проте американська ЛГБТ-спільнота активно протистоїть цьому, адже їх бачення питання трансгендеризму полягає в абсолютному і беззаперечному визнанні гендеру важливішим за стать.

До лівих активістів приєдналися і великі американські компанії, які мають свої представництва у Техасі та інших консервативних штатах. Вони направили відкритого листа до місцевих органів влади, в якому засудили наміри законотворців суперечити ЛГБТ-спільноті. Серед підписантів відкритого листа транснаціональні та великі технологічні компанії: Amazon, American Airlines, Apple, Dell Technologies, Dow, Facebook, IBM, Levi Strauss & Co, Microsoft, PayPal та United Airlines та інші (всього 43).

Чим мотивовані ці компанії?

У відкритому листі вони пояснили свою позицію так: «Ми підтримуємо включення ЛГБТК людей до законів про недискримінацію, включаючи політику, яка дозволить оновити закони про недискримінацію в Техасі, включаючи ЛГБТК… Ми стурбовані пожвавленням нових зусиль, спрямованих на те, щоб виключити трансгендерну молодь від повноцінної участі у своїх громадах, криміналізувати або заборонити найкращу практику медичної допомоги».

В Сполучених Штатах вони можуть відкрито заявляти про захист сексуальних і «гендерних» меншин, погрожувати консервативним штатам, зневажаючи цінності населення. Але як себе поводять ці ж компанії в інших країнах, в яких вони зацікавлені?

Більшість компаній із списку, які мають представництва в інших країнах, співпрацюють з владою комуністичного Китаю. Вони мовчать про утиски релігійних і національних меншин, не висловлюють обурення через концтабори у Синцзяні чи арешти і викрадення активістів у Гонконзі. Цікаво, що деякі навіть сприяють переслідуванню компаній, які засудили порушення прав уйгурів чи розгін демонстрацій у Гонконзі. Наприклад, Apple видалила з карт Китаю магазини H&M, бо останні засудили концтабори для уйгурів.

У березні минулого року центр Австралійського інституту стратегічної політики опублікував звіт, в якому зазначено 82 іноземні та китайські компанії, які співпрацюють із владою Синьцзяну (саме в цьому регіоні розташовані концтабори). Серед них і компанії із «трансгендерного списку» (Amazon, Apple, Dell, HP, Microsoft, Nike…). Як бачимо, декому цікавіший піар ліволібералів, ніж реальний захист прав людей, чию волю незаконно обмежують.