Американські «правозахисники» вимагають легалізації інцесту

19 квітня 2021 р. \ оновлено 22 лютого

Питання так званої «рівності шлюбів» не дає спокою лобістським організаціям. Слідом за узаконенням одностатевих союзів вони вимагають легалізувати шлюби між близькими родичами.

Ця ініціатива набула медійності в контексті історії чоловіка австралійського походження, який бажає одружитися з власною дочкою. 1 квітня він подав позов до Манхеттенського суду з вимогою надати шлюб. Він пояснив своє рішення так: «Завдяки міцним шлюбним зв’язкам дві особи, які б відносини вони не мали між собою, можуть досягти вищого рівня виразності, близькості та духовності».

За законом штату Нью-Йорк, інцест (тобто сексуальні зв’язки між близькими родичами) – це злочин третього ступеня, який карається до чотирьох років позбавлення волі, а інцестуальні шлюби визнаються недійсними. Заборона таких відносин є частиною сімейного права більшості держав світу. Це має морально-етичні та біологічні причини, адже окрім порушення традиційних відносин в родині, кровозмішання є загрозою для дітей, які можуть народитися в такому шлюбі.

Обґрунтована заборона має своїх противників як серед людей, що бажають мати незаконні стосунки, так і серед лівих активістів. Вони вимагають розширення категорій людей, що можуть укласти шлюб. Задля підтримки інцестуального порядку денного вони створили близько 130 петицій до різних органів влади з вимогою узаконити кровозмішання. Вимогу змінити законодавство підтримали деякі активісти, що раніше лобіювали визнання одностатевих шлюбів на всій території США.

Їх аргументи, як і раніше, базуються на маніпулятивній риториці про «можливість бути з тим, кого любиш». Вони пояснюють це свободою вибору людини, мовляв держава не має права втручатися в особисте життя громадян, які самі можуть дати згоду на секс. Очільник ініціативи «Повна рівність шлюбу» Кіт Пулман прокоментував скандальний позов так: «Абсурдно стверджувати, що дорослий не може дати згоди на одруження з батьком. Цього ж дорослого можна відправити на війну, взяти на себе шість-сім цифр боргу…, але не можна дати згоду вийти заміж за того, кого він любить?»

Десятки судових і законодавчих прецедентів останніх десятиліть десакралізували сім’ю, її цінність і особливе значення для нормального функціонування суспільства. Коли держава визнає нормою і захищає законом одностатеві шлюби і коли біологічне визначення статі вже нічого не вартує, то на порядок денний виходить нова дискусія про шлюб і відносини. Виправдання сексуальних зв’язків між батьками та дітьми ще не має значної підтримки (зареєстровані петиції не зібрали достатньо голосів), але, зважаючи на суспільні тенденції, перегляд питань інцесту й розбещення неповнолітніх може бути тільки питанням часу.

Джерела: https://nypost.com/2021/04/10/new-york-parent-seeks-ok-to-marry-their-own-adult-child/

https://nypost.com/2021/04/17/consensual-incest-should-be-decriminalized-advocates-say/ https://www.news.com.au/lifestyle/relationships/marriage-equality-australian-man-pushing-to-decriminalise-consensual-incest-in-60-countries/news-story/42eb6d58be6fabbd2339e06b62a8a5e7

Теми: