logo

В США швидко зменшується кількість членів церков

3 квітня 2021 р. \ оновлено 22 лютого

За кілька днів до Пасхи (за григоріанським календарем) аналітична компанія Gallup опублікувала вражаючі результати опитування, які свідчать про суттєве зменшення церковного членства в Америці. Оновлені дані вказують на найнижчий показник за всю історію спостереження ще з 1930-х років.

Наразі тільки 47% американців є членами церков. За останні 20 років цей показник впав на 20% і процес відступництва продовжується. Чому відступництва? Бо зменшення вірян супроводжується зростанням частки людей, що не належать до жодної релігії. Зараз таких 31%, хоча ще десятиліття тому було лише 22%. Найбільше нерелігійних людей серед молоді, як і людей, що покинули церкву (за останні 10 років частка релігійних міленіалів, які є членами церкви, зменшилася з 63% до 50%).

Все менше і менше молоді ідентифікують себе як християни. Цінності значної частки молодих людей не лише різняться з традиційним євангельським віровченням, але й із «прогресивним» християнством. Деякі церковні лідери намагаються «осучаснити» вчення шляхом лібералізації теології і наближенням її до «актуальних цінностей» (наприклад, поєднання християнства з ліберальним трактуванням рівності і соціальної справедливості). Але й таке «осучаснення» не сприяє росту церкви і скорочення вірян продовжується.

Зменшення церковного членства можна поєднати і з пандемією та карантинними обмеженнями. Чимало американців після послаблення карантину не повернулися до оффлайн служінь. Пандемія і тривала відсутність живого спілкування віддалила їх від братів і сестер, а головне — віддалила від Христа. Карантинні обмеження — це випробування нашої віри, але коли, як не у випробуваннях їй загартовуватися? Якщо тимчасова ізоляція призводить до відступництва, то чи буде міцною церква в часи більших випробувань?

Більшу частину решти падіння можна пояснити зменшенням фіксованого членства в церкві серед американців, які справді мають релігійні почуття. Це досить поширений формат сповідування віри, коли церква перестає бути чіткою спільнотою із визначеними умовами для набуття членства чи навіть свідоме небажання вірян будь-яким чином оформлювати свої відносини з церквою.

Християнство без приналежності до конкретної церкви і без системного служіння — це лише можливість час від часу задовольнити свої власні духовні потреби, але не обтяжувати себе відповідальністю і повноцінним входженням в спільноту. Фіксоване членство завжди передбачає визначені Біблією умови, виконання яких і гарантує вірянину єдність з Церквою. Відсутність членства чи небажання його набуття є тривожним дзвіночком.

Втрата інтересу до служіння — це питання не одного дня. Навряд більшість християн, що покинули церкву, просто одного ранку прокинулися агностиками чи атеїстами. Це був тривалий процес відступництва, пришвидшений відсутністю живого спілкування та ворожою до християнства культурою.

Джерела: https://news.gallup.com/poll/341963/church-membership-falls-below-majority-first-time.aspx https://www.foxnews.com/us/easter-brings-renewal-and-resurrection-of-in-person-services-as-survey-shows-new-low-in-church-membership