У Варшаві анархісти напали на церкву через Стамбульську конвенцію

31 березня 2021 р. \ оновлено 22 лютого 2024 р.

Вчора, 30 березня, в центрі польської столиці група ультралівих вандалів напала на костел Святого Спасителя. Вони підпалили фаєри, кидали каміння, підривали під церквою петарди та вивісили банер з лайливими лозунгами.

Нападники відкрито хвалилися своїми діяннями, опублікувавши фотографію із задимленою та оскверненою церквою в профілі Варшавської федерації анархістів. Також у публікації вказано на причетність до атаки групи анархістів «Сирена».

Вони написали, що напад на костел — це такий протест проти початку старту денонсації Польщею Стамбульської конвенції. Раніше за сприяння правового центру Ordo Iuris (проти якого і була спрямована лайка ліворадикалів) в комітеті сейму розпочалася робота над проектом виходу Польщі із Стамбульської конвенції. Цей законопроект вже став відомий як «Так родині, а не гендеру». Вчора деякі депутати намагалися зняти пропозицію з порядку денного комітету, проте абсолютна більшість проголосувала проти вилучення. Попри істеричні заяви лівих політиків, наразі є дуже велика ймовірність, що польські депутати ухвалять його.

Чому ліворадикали напали саме на церкву? Феміністки й анархісти звинувачують християнство, бо релігійний чинник відіграє важливу роль для підтримки заборони абортів, загальної популярності консерватизму та захисту сімейних цінностей.

Напад на культову споруду підтримали низка ліворадикальних організацій. Окрім вже згаданих анархістів, зі сторінки Жіночого страйку (організації, що стала популярною після торішніх феміністичних протестів) теж надійшло схвалення із пафосним коментарем «У нації є дух!» та лайливими гаслами щодо Ordo Iuris. Позитивно висловилися і в «Команді мрії про аборт».

З кінця жовтня минулого року, коли розпочались феміністичні страйки, сталися понад 150 різних нападів на костьоли. Радикали писали непристойні написи і пошкоджували фасади, але ніхто із міжнародних вартових прав людини не вгледів у цих діяннях ненависті проти групи людей на основі їх віросповідання. Ба більше, багато європейських політиків відкрито підтримували польських феміністок і їх акції за право вбивати ненароджених дітей. Агресивно налаштовані анархісти, феміністки та інші ліворадикали. В таких діях «правозахисники» не шукають мотивів ненависті.

Подібні напади періодично відбуваються у традиційно католицьких країнах Латинської Америки. Але останнім часом радикали активізувалися і в Польщі, абсолютна більшість населення якої ідентифікує себе з католицизмом. Зараз консервативні сили вже намітили шлях виходу із Стамбульської конвенції, але цей процес, вочевидь, буде непростим і може супроводжуватися насильством з боку лівих сил.

Джерела: https://dorzeczy.pl/kraj/177794/wulgarny-atak-na-warszawski-kosciol-proaborcyjne-organizacje-chwala-aktywistow.html https://tvp.info/53064361/warszawa-atak-na-kosciol-zbawiciela-jan-mosinski-o-strajku-kobiet https://dorzeczy.pl/kraj/177733/sejm-projekt-tak-dla-rodziny-nie-dla-gender-odeslany-do-komisji.html