logo

В Індонезії ісламісти влаштували теракт у Вербну неділю

29 березня 2021 р. \ оновлено 22 лютого

Вчора, 28 березня, християни відзначали Вербну неділю (в’їзд Ісуса Христа в Єрусалим за григоріанським календарем). Але для католиків Індонезії це свято затьмарила трагедія: терористи-смертники підірвали католицьку церкву в місті Макассар.

Вибух відбувся о 10:28 ранку за місцевим часом; постраждали 19 вірян, частина з яких перебуває у важкому стані. Жертв могло бути ще більше, але нападникам не вдалося підірвати себе прямо в натовпі. Священник цього храму повідомив місцевим ЗМІ, що вони намагалися проникнути на територію церкви на мотоциклах, але їх зупинив охоронець.

Місцеві правоохоронці оперативно зреагували на злочин і окрім загиблих смертників вже сьогодні стало відомо про інших винуватців. Начальник національної поліції Лістіо Сігіт Прабово заявив, що наразі заарештовано 13 людей у Великій Джакарті, Західній Нуса-Тенгарі та Макассарі. Всі вони підозрюються в організації даного теракту.

Поліція повідомила, що смертниками була сімейна пара, яка належала до організації Джамаа Аншаруту Даулаху (JAD) — послідовників Ісламської Держави. Бойовики цього угруповання вже не вперше фігурують в організації теракту. Лиш цього січня місцеві правоохоронці заарештували 20 бойовиків JAD, серед яких були винуватці вибуху в філіппінській церкві два роки тому.

На жаль, пасхальні й передпасхальні теракти відбуваються майже щороку в державах, де активно діють ісламські терористичні угруповання. Одна з найбільш масштабних таких трагедій трапилася два роки тому на шрі-Ланці (тоді загинули 269 християн). Напади з різною періодичністю відбуваються в десятках країн, де проживають мільйони християн. Всі вони більшою чи меншою мірою ризикують, сповідуючи християнство, але це нікого не зупиняє.

Сьогодні українські християни переживають по-своєму непрості часи, коли в церквах служба відбувається в особливому режимі чи коли дивимося служіння дистанційно. Але ці клопоти є незрівнянними із тими жахіттями, які доводиться переживати нашим братам і сестрам в інших країнах. В цей час наближення Великодня варто щиро подякувати Господу за ті сприятливі умови, які маємо, за свободу віросповідання в Україні (безпрецедентну для більшості держав світу)