Європарламент проголосив весь ЄС «зоною свободи для ЛГБТІК»

12 березня 2021 р. \ оновлено 22 лютого

11 березня Європарламент проголосував за резолюцію, яка символічно проголошує весь Євросоюз «зоною свободи для ЛГБТІК». Вони доручили направити це рішення урядам та парламентам держав-членів ЄС, Раді Європи і Єврокомісії, яким рекомендовано враховувати резолюцію в контексті національної політики та роботи інституцій.

Ця пропозиція з’явилася як відповідь на польські зони, вільні від ЛГБТ. Проста ініціатива, запропонована місцевою польською владою та просімейними активістами, швидко стала ширитися в Польщі і понад 100 регіонів проголосили себе вільними від ЛГБТ (переважно у Східній Польщі). Вже понад рік різні європейські політики та інституції офіційно засуджували такі зони і бойкотували співпрацю з цими містами.

Тут важливо звернути увагу на слово «вільні». Коли поляки запроваджували на місцях «зони, вільні від ЛГБТ», то ніхто не мав на увазі сегрегацію чи дискримінацію. Сама ідея полягала в свободі від цієї культури і публічних проявів гомосексуалізму. Прийнята Європарламентом резолюція декларує «вільні для ЛГБТІК зони» з тим самим контекстом, але тепер це вже символічне схвалення демонстрації такого способу життя.

Євродепутати від керівної польської партії «Право і Справедливість» очікувано негативно відреагували на це голосування. Один з них, Ришард Легутко, піддав гострій критиці закиди інших парламентарів, які звинувачують Польщу в утисках і дискримінації. «Ідеологічні офіцери не виходять зі шкіл, ЗМІ та корпорацій. Ви ускладнюєте дослідження, вводите цензуру на ці теми. Ви отруюєте свою мову та розум політкоректністю, але що ви отримуєте? Ефект, протилежний передбачуваному», — заявив професор Легутко і навів дані статистики, які засвідчують обернену пропорційність між сприятливим для ЛГБТ законодавством і кількістю нападів на гомосексуалістів. За даними 2019 року кількість нападів на представників ЛГБТ в Нідерландах чи Німеччині в десятки (!) разів перевищує статистику держав Східної Європи.

Євродепутати вже багато місяців проштовхували резолюцію і тепер прийшов час голосування. Цікаво, що це збігається в часі з оголошенням польськими провладними депутатами наступного кроку для захисту сімей і дитинства. Вони зараз розробляють обмеження для можливості гомосексуалістів на усиновлення дітей.

Наразі одностатеві пари мають правову лазівку для усиновлення дітей (навіть в Україні). Коли одинока жінка чи одинокий чоловік бажають усиновити дитину, то держава не дуже цікавиться, чи справді ця людина є одинокою і не проживає у псевдосімейних стосунках із представником своєї статі. Згідно з новим польським законом, державні органи будуть зобов’язані проводити попередні перевірки всіх, хто подає заяву про усиновлення дитини як одинока особа. Якщо буде виявлено, що ця людина перебуває в гомосексуальних стосунках, то їй буде відмовлено у всиновленні.