В Білорусі силовики вдерлися до приміщення церкви «Нове життя»

17 лютого 2021 р. \ оновлено 22 лютого 2024 р.
Зображення: Realt.onliner.by.

Сьогодні, 17 лютого, у Мінську судові виконавці приїхали до церкви «Нове життя», щоб виселити християн з приміщення. В цей час в церкві відбувалася молитва, яку силовики зупинили та фактично захопили будівлю.

Церкві «Нове життя» вже майже 30 років (заснована у 1992-му), а боротьба за церковну власність триває понад 15 років. Місцева влада не вперше намагається відібрати землю і будинок молитви. Колись це було сільськогосподарське приміщення, але церква викупила і перебудувала його на будинок молитви. Це було ще до входження даної території в межу міста і коли межа змінилася, то почалися проблеми з міськими чиновниками.

В середині 2000-х скандал довкола посягань влади на протестантську громаду досяг навіть міжнародного рівня. Тоді віряни оголосили піст-голодування, щоб не допустити виселення, і під тиском місцевих активістів та міжнародної спільноти на деякий час церкві дали спокій.

Спроби влади відібрати територію поновилися у 2019 році, але остаточний вердикт звільнити приміщення був винесений наприкінці 2020 року. Після низки попереджень та погроз влада вдалася до силових методів. Станом на 16:00 всі двері церкви були закриті та опломбовані. Культову споруду місцева влада вважає муніципальною власністю і на її місці планується побудувати школу попри багато років богослужінь на цьому місці.

У зв’язку з політичною кризою, що триває із серпня, деякі активісти поєднують остаточне рішення влади не на користь церкви із активною позицією християн, які виступили з критикою репресивних дій силовиків минулого року. Церква «Нове життя» засудила насильство та тортури, яким міліція піддавала громадян; доноси, обман і несправедливі та незаконні звинувачення, за які сотні і навіть тисячі білорусів утримуються в місцях позбавлення волі.

Сьогодні наші білоруські брати і сестри потребують молитовної підтримки, тому закликаємо молитися за демократичний лад і свободу віросповідання в Білорусі.