logo

В США закрили справу про тисячі дитячих останків, які зберігав доктор вдома

22 січня 2021 р. \ оновлено 22 лютого

Прокурор штату Індіана Кертіс Хілл повідомив про закриття справи доктора Ульріха Клопфера, в помешканні якого знайшли тисячі решток абортованих дітей. Розслідування, яке тривало понад півтора року завершилося без оголошення звинувачень, адже основний фігурант справи помер.

Після смерті доктора в його будинку, гаражі та багажнику автомобіля було вилучено 2411 частини тіл ненароджених дітей. Залишки, знайдені здебільшого у коробках та старих охолоджувачах із мішками для медичних відходів, наповнених формаліном та частинами дитячих тіл на різних етапах гниття. Судмедексперти виявили, що більшість залишок тіл належала абортованим дітям, вбитих на пізніх термінах вагітності.

Клопфер почав робити аборти відразу після скандального судового рішення «Роу проти Вейда», яким було легалізовано аборти. Він був культовою фігурою в абортивній практиці США у 1970-х. Доктор вбив тисячі дітей і навіть змагався з іншими медпрацівниками, хто проведе більше абортів за день. Клопфер — справжній фанат абортів, який виправдовував цю практику в десятках дискусій із захисниками життя та навіть проводив процедури в неробочий час.

Вдома у Клопфера виявлено 2411 частин ненароджених дітей.

Він робив аборти коли завгодно і кому завгодно, приділяючи цьому майже весь свій час. Колеги доктора згадували, як він постійно залишався на роботі допізна, ніби жив лише абортами. Попри такі маніакальні нахили Клопфер щоразу поновлював ліцензію і за понад 40 років практики здійснив близько 50 тисяч абортів.

Хоча в підсумку справа була закрита (бо не виявлено тих, хто знав про колекцію доктора), проте вона набула резонансу в Індіані та загалом у США. Розгорнулася інформаційна кампанія, яка сприяла ухваленню закону про гідне поводження з абортованим плодом. Згідно з ним, ті, хто робить аборти повинні утилізувати частини немовлят так само, як вони утилізують людські останки.

Спочатку закон зіткнувся із низкою судових оскаржень від прихильників абортів, але Верховний Суд його схвалив. Хоча прикладів скандалів із лікарями, що зберігали останки дітей як трофеї було чимало (наприклад, суд над доктором Госнеллом у 2013-му), але розслідування справи Клопфера стимулювало додаткові законодавчі зміни в штаті.

Звичайно, спосіб поховання дитини не змінить того факту, що це було вбивство. Але гідне поводження з плодом — перший крок до переосмислення його статусу як людини, а не просто тканин. Схвалення і захист абортів бере свій початок з дегуманізації дитини, заперечення її існування як окремої людини вже в лоні матері. Це дуже важлива частина моральної сторони питання, бо легальність абортів тримається на уявленні про правильність існування вибору вже після виявлення вагітності. Та коли розглядати не тільки питання комфорту матері, але й факт існування нового життя, то стає очевидним, що аборт – це питання вибору між вбивством і життям.

Теми: