До 10 років в’язниці за молитву про зцілення гомосексуалістів

9 грудня 2020 р. \ оновлено 22 лютого

В Австралії керівна партія пропонує ухвалити закон про заборону і навіть криміналізацію так званої конверсійної терапії (лікування гомосексуалізму, включно з будь-якими діями для зміни орієнтації).

До конверсійної терапії, зазвичай, відносять молитви, розмови, переконання гомосексуалістів у хибності їх одностатевого потягу із подальшою підтримкою і настановами на зміну способу життя. В багатьох країнах є практики репаративних (конверсійних) таборів, що проходять на базі якоїсь церкви для зцілення людини від гомосексуального потягу.

Загалом всі ці заходи мають як релігійний, так і не релігійний характер. Світські психологи в багатьох країнах мають практику корекції сексуальної орієнтації і так званої «гендерної ідентичності». Попри поширені на Заході міфи про нестерпні страждання гомосексуалістів, що мали досвід зміни статевого потягу, в сучасності абсолютна більшість конверсійних практик не передбачає жодних знущань, а тим паче фізичної шкоди.

Разом з цим, чимало держав із потужним ЛГБТ-лобі мають законодавчі заборони на подібну співпрацю з бажаючими залишити гомосексуальний досвід в минулому. Проте Австралія пішла найдалі: представники провладної Ліберальної партії збираються ухвалити зміни до Кримінального кодексу, які передбачають відповідальність до 10 років позбавлення волі за сприяння корегування сексуальної орієнтації. Заборона конверсійної терапії є ключовою обіцянкою лейбористів перед виборами, а консультації щодо законопроекту розпочались ще минулого року.

Будь-яка релігійна практика, включаючи молитву за особу на її прохання щодо питань, які стосуються її сексуальної орієнтації чи статевої самоідентифікації, буде трактуватися як кримінальне правопорушення. Разом з цим спроби родичів вплинути на члена сім’ї задля корекції його сексуальної орієнтації після ухвалення закону будуть визнані «домашнім насильством» з відповідними санкціями за нього.

Скандальний законопроект є серйозною загрозою для свободи віросповідання. Його називають найгучнішим нападом на релігійну свободу, який коли-небудь бачила країна, про що вже заявили як релігійні лідери, так і експерти права.

Наміри австралійських законодавців криміналізувати конверсійну терапію, передбачаючи за цю практику до 10 років в’язниці, виглядає абсурдно, особливо якщо порівняти злочини, за які передбачена така ж серйозна санкція (наприклад, за крадіжку, вбивство чи згвалтування). Невже підштовхування людини до зміни її сексуальної орієнтації є чимось рівножахливим, як і насильницькі злочини? Коли влада ставить в один ряд роботу з гомосексуалістами задля зміни їх сексуальної орієнтації поряд із тяжкими злочинами, які визначалися у всі часи негідними діями, то це свідчить про високу пріоритетність політичного тиску на церкви і консервативну громадськість.

Прихильники заборони репаративної терапії залишають гомосексуалістів без вибору, змушуючи іти тільки шляхом прийняття одностатевого потягу без варіантів повернення до нормального життя. Така безкомпромісна боротьба з репаративними практиками пояснюється тим, що сам факт існування конверсійної терапії ставить під сумнів поширену теорію про вродженість і сталість сексуальної орієнтації. Приклади людей, які позбулися гомосексуального потягу і створили здорові гетеросексуальні сім’ї є тим аргументом, який доводить, що для кожної людини є вихід з її гріховної залежності.

Джерела: https://www.theage.com.au/national/victoria/victoria-s-conversion-bill-is-world-leading-legislation-20201206-p56kzs.html https://www.m.pch24.pl/australia–10-lat-wiezienia-za-modlitwe-o-nawrocenie-homoseksualisty-,80441,i.html https://catholicphilly.com/2020/12/news/world-news/some-australians-say-conversion-therapy-ban-would-harm-religious-freedom/