Нова кримінальна справа для просімейної депутатки

6 грудня 2020 р. \ оновлено 22 лютого

Рік тому ми писали про депутатку фінського парламенту Пяйві Расанен, що раніше очолювала фінських християнських демократів. Вона стала відома як фігурант кримінальної справи через цитування Біблії. У 2020-му перелік її кримінальних справ поповнився новою і знову за відстоювання християнського погляду на сім’ю та права людини.

Нова кримінальна справа пов’язана із публікацією, написаною Расанен у вересні, під назвою «Король голий: чому Прайд не захищає права людини?» В цій статті депутатка доводить, що права людини використовуються як завіса, за якою лежать проекти законів гендерного різноманіття, транс-переходу дітей, а також заміна материнства й батьківства на гендерно-нейтральне батьківство. Расанен прямо стверджує, що існує тільки дві статі, а ця заява слугує своєрідним тригером для «прогресивної спільноти». Далі слідує твердження, що тільки чоловік і жінка можуть мати дітей. Загалом пані Расанен акцентує критику не на самому явищі гомосексуалізму чи трансгендеризму, але на діяльності ЛГБТ-організацій,

Це далеко не перше звинувачення жінки в «розпалюванні ненависті». «Я чекаю рішення прокурора за трьома підозрами у кримінальному обвинуваченні, крім того, за двома клопотаннями про розслідування ситуація досі незрозуміла. Зміст усього цього пов’язаний із вченням Біблії, а отже, і з релігійною свободою», — цитує її iltalehti.

Всі обвинувачення стосуються не вчинених Пяйві гіпотетичних злочинів, а слів. Так, сьогодні можуть судити за слова і державі для цього не потрібно навіть носити статус тоталітарної. Та й які це слова? Расанен не говорила і не писала жодних закликів когось кривдити, але цитувала Біблію і висловлювала класичну християнську позицію щодо деяких соціальних процесів.

Тут варто звернути увагу і на той факт, що справи проти Расанен мають особливий медійний розголос, бо є не просто типовим провадженням, але прецедентом, свовєрідним повчанням для інших, мовляв «мовчіть, бо повторите її долю». Ця особлива увага проявляється в залученні генпрокурора, яка й розпорядилася відкрити чергову справу (бо навіть поліція не виявила в статті депутатки порушення закону). Сама Пяйві Расанен розцінює відкриття кримінальних справ як обмеження свободи віросповідання.

Переслідування незгідних з ЛГБТ-повісткою — це не теоретична загроза майбутнього, а дії, що відбуваються вже зараз. Свобода слова та віросповідання помирають, коли до справи беруться ідеологічно мотивовані противники здорового визначення сім’ї. З огляду на стрімке поширення деструктивних ідей та завоювання їх адептами все нових і нових сфер впливу, в найближчому майбутньому таких справ може бути дуже багато.