Тисячі аргентинців вийшли проти легалізації абортів

2 грудня 2020 р. \ оновлено 22 лютого 2024 р.

30 листопада в столиці Аргентини Буенос-Айресі пройшли масові демонстрації з вимогами захистити життя ненароджених дітей. Тисячі християн протестували проти планів влади зробити вбивства дітей законними. Вони вийшли на мітинг із гаслами: «Легальний або незаконний аборт вбиває тих самих», «Ми не боїмося захищати правду».

Така правозахисна активність була викликана новиною, що президент Аргентини проштовхує законопроект щодо легалізації абортів на вимогу до 14 тижнів. Альберто Фернандес, що представляє ліву коаліцію Фронт де Тодос, був обраний на посаду у 2019-му і вже давно обіцяв внести зміни до законодавства в сфері охорони здоров’я[1]. Він знову подав цей закокнопроект, який планував пролобіювати ще навесні, але тоді пандемія перебила його плани.

Основні аргументи влади за легалізацію абортів полягають в непідтвердженій статистиці смертей жінок, які нібито помирали після нелегального аборту. Однак, кількість заявлених нелегальних абортів 40 тисяч в рік абсолютно перебільшена (в цю статистику вони чомусь віднесли і викидні та позаматкову вагітність) і використовується для маніпуляцій прихильників абортів[2].

Цікаво, що це не перша і навіть не друга спроба легалізувати переривання вагітності. Вже вісім разів лобісти абортів намагалися натиснути на законодавців, але народ рішуче виступав проти і депутати не наважувалися йти всупереч волі своїх виборців.

На протестному мітингу виступив Рауль Магнаско, президент Фонду «Більше життя», який нагадав про постійну боротьбу з лобістами абортів: «Аргентина вже сказала “ні” абортам, і сьогодні ми це повторюємо». Поряд з ним виступила і депутат парламенту Вікторія Моралес, яка закликала зупинити легалізацію дітовбивства та заявила, що є інший вихід для влади: «Ми маємо вирішити проблему, борючись з бідністю та створюючи робочі місця. Є й інші шляхи цього, а не ліквідація життя … Державі не вдається легалізувати смерть людини’»[3].

Про-лайф демонстрації зараз підтримали багато церковних лідерів різних конфесій і навіть дотично проти легалізації абортів у Аргентині висловився папа римський Франциск. Досить активну участь у спротиві намірам влади взяли євангельські християни, кількість яких в Латинській Америці зростає. Отець Хорхе Гомес, виконавчий директор Християнського альянсу євангельських церков Аргентини, сказав в інтерв’ю Times, що лідери повинні зосередитись на порятунку життя під час пандемії коронавірусу та подоланні бідності, а не підштовхуванні до абортів.

У 2019 році близько 2 мільйонів аргентинців взяли участь у Марші за життя в Буенос-Айресі. Ще тисячі вийшли на протест у березні після того, як Фернандес вперше заявив про свої плани легалізувати аборти на вимогу. Чинне законодавство Аргентини дозволяє робити аборти коли існує загроза життю матері та у випадках зґвалтування.

Це не бездоганні умови, однак в Україні навіть до таких обмежень дуже далеко. Тут вже багато років абсолютно легально вбивають дітей до 12 тижнів вагітності, а в деяких випадках навіть на шостому місяці і наразі жодних законодавчих зрушень в бік заборони вбивати ненароджених поки не видно.

  1. https://www.bbc.com/news/world-latin-america-54980266
  2. https://www.lifenews.com/2012/12/07/study-guttmacher-institute-inflates-illegal-abortion-deaths/
  3. https://www.catholicnewsagency.com/news/demonstrations-against-abortion-bill-held-in-argentina-91036
Примітки: