Євангельського християнина Олександра Третяка обрано мером Рівного

23 листопада 2020 р. \ оновлено 22 лютого 2024 р.

Маємо гарні новини! Другий тур виборів, що пройшов у неділю в низці міст, приніс перемогу кандидату на пост голови Рівного Олександру Третяку. Він відомий як ректора Рівненської духовної семінарії і академії християн віри євангельської.

Третяк балотувався від Європейської солідарності і в другому турі виборів набрав 50,41% голосів рівнян. Про його перемогу стало відомо вже вранці 23 листопада.

Опонентом новообраного міського голови був бізнесмен Віктор Шакирзян. Боротьба за пост міського голови була непростою для обох кандидатів. Показово, що низка опитувань та екзитполи учора ввечері пророкували перемогу , однак офіційні результати показали протилежне: більшість рівнян підтримали саме представника Європейської солідарності.

Третяк має чималий волонтерський та управлінський досвід. У 2017-2019 роках він був рівненським регіональним керівником Руху Реформації, а також очолював місцевий відділ Всеукраїнського Собору. До війни Третяк займався благодійністю й служінням дітям в Африці, а з 2014-го активно допомагав фронту як волонтер.

В євангельському середовищі він відомий як лідер багатьох служінь. Окрім управління духовними навчальними закладами, за останні роки він долучився до організації молитовних сніданків та інших християнських публічних заходів (пов’язаних з відзначенням 500-річчя Реформації та захистом сімейних цінностей). Олександр Третяк неодноразово публічно виступав із засудженням нав’язування пропаганди ЛГБТ та гендерної ідеології, висловлювався проти ратифікації сумнозвісної Стамбульської конвенції. Також минулого року він виступив на сесії міськради з пропозицією заборонити в Рівному рекламу святкування Геловіну, бо вона пропагує насилля.

Обрання євангельського християнина мером Рівного – це гарний знак для віруючих людей, приклад, який демонструє непогану політичну представленість протестантів. Оцінку результатів виборів ми побачимо в майбутньому, але будемо сподіватися, що з Божою поміччю похід християн у владу матиме хороші результати.