У Києві християни зірвали показ фільму про сатанізм

21 вересня 2020 р. \ оновлено 22 лютого 2024 р.
Зображення: Традиція і Порядок.

Вчора, 20 вересня, в столичному Будинку кіно мав відбутися провокативний показ стрічки «На славу темряви?», яка присвячена темі сатанізму та спротиву християнській культурі. Проте на захід прийшли кількадесят активістів консервативної організації «Традиція і Порядок» та інших небайдужих християн, які в цілком мирній формі завадили демонстрації цієї стрічки.

Фільм «На славу темряви?» («Hail Satan?») — досить унікальний проект, який суміщає цілеспрямоване богохульство із лівими секулярним наступом на Церкву. Цей фільм оголошений як найпровокативніша картина кінофестивалю Sundance, проте в Україні вдосталь охочих провокативний захід зупинити. Організатори кінопоказу обіцяли, що буде пекельно. Пекельно не було, однак любителям богохульного кіно довелося напружитися.

Ще до початку показу християни (серед яких були і представники духівництва) зібралися біля входу в кінозал, де кілька годин точилися дискусії із охочими захищати стрічку, що пропагандує сатанізм. Організатори кінопоказу викликали поліцію, проте так як консервативні активісти ніяких насильницьких дій не здійснювали поліція нікого не затримувала. За кілька годин після орієнтованого початку заходу показ фільму так і не відбувся.

За даними, опублікованими на сторінці «Традиції і Порядку», частина охочих переглянути сатанинське кіно — це були радикальні ліві: «Переглянути фільм у дружній компанії прийшли кілька десятків добре відомих нам радикальних лівих діячів, однак їх чекало розчарування. Показу не відбулося. Більше того, його не відбудеться ніколи. Ні в Києві, ні в будь-якому іншому українському місті».

Це був зрив не просто чергового фільму жахів. Звичайно, дана стрічка не про криваві ритуали або сатанізм у попсовому форматі (це на перший погляд). Творці фільму не організовують покази для вузьких субкультурних груп, натомість намагаються достукатися до широкої публіки через мейнстрімні атеїстичні секулярні послання, де сатанізм представлений як тролінг християнства, висміювання церкви і навіть проявів християнства у повсякденному житті.

Дана стрічка є класичною і неприхованою пропагандою боротьби з християнством. «В ім’я рівності та справедливості ми починаємо свій антихрестовий похід», — було написано на рекламній афіші фільму. Не важко здогадатися, що питання рівності тут згадані зовсім не випадково, як і контингент глядачів, пов’язаних з лівими групами.

За останні роки християнство стало більш публічним. Чимало вірян відкрито висловлюють консервативні позиції щодо тих чи інших соціальних явищ. Противники християнських цінностей (ліволіберали, анархісти, радикальні секуляристи) намагаються через подібні фільми переймати досвід інших богобірників з тих держав , де християнство завжди було публічним (в згаданій стрічці наводиться досвід сатаністів у США).

Теми: