Депутати повертаються до розгляду скандального законопроекту №0931

6 вересня 2020 р. \ оновлено 22 лютого 2024 р.

У порядку денному осінньої сесії ВР знову стоїть скандальний законопроект №0931 (Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо гармонізації законодавства у сфері запобігання та протидії дискримінації із правом Європейського Союзу). Він ще рік тому наробив чимало шуму, адже його положення передбачають фактичне обмеження свободи слова та віросповідання.

Законопроект №0931 несе в собі норми, що позбавляють християн можливості за межами культових споруд виражати критику щодо ЛГБТ-спільноти; позбавляють права відмовити представнику ЛГБТ у працевлаштуванні, навіть коли це суперечить релігійним поглядам роботодавця (наприклад працевлаштування в релігійну ГО або в християнську школу).

Тут варто звернути увагу ще й на той факт, що даний законопроект представлений у розділі «Постанови – Питання», а не «Питання». Це означає, що нинішній текст не буде змінюватися, а голосування відбудеться за наявний варіант законопроекту, а отже, депутати не дослухалися до громадськості та ВРЦіРО

У грудні минулого року християни вийшли під Верховну Раду на протест щодо зазначеного законопроекту. Тоді законотворці відправили його на доопрацювання та пообіцяли дослухатися до вимог протестувальників та Всеукраїнської ради церков та релігійних організацій.

Наразі не відомо, хто був ініціатором повернення законопроекту №0931 на розгляд у сесійній залі, однак відповідальним зазначено народного депутата від групи «За майбутнє» Дмитра Лубінця. Дана ініціатива стане перевіркою принциповості більшості депутатів у Верховній Раді. І це не просто слова із сподіваннями на перемогу здорового глузду, але й нагадування народним обранцям, які увійшли в міжфракційне об’єднання «Цінності, гідність, родина» та які декларували прихильність та захист сімейних цінностей, що прийшов час продемонструвати цю прихильність не тільки на словах, але й у справах.

Старі-нові загрози свободі сова та віросповідання вкотре підштовхують християн змобілізуватися, щоб висловити незгоду з прописаними в законопроекті нормами. Громадська спілка «Всеукраїнський Собор» закликала всіх небайдужих християн надсилати листи до Верховної Ради України з вимогою урахувати поправки релігійної спільноти до Проекту Закону №0931.

Приклад листа-звернення за посиланням:

https://docs.google.com/document/d/1Ct93lBZzOIC2IO0k4VMdcuRO_o0a1YO_ge4thIhXbBE/edit

Джерело: https://risu.ua/vru-znovu-povertaye-na-golosuvannya-zakonoroyekt-0931-yakij-obmezhuye-svobodu-slova-ta-virospovidannya_n111722 https://sobor.com.ua/news/chi-pochne-verkhovna-rada-goninnya-na-cerkvi-ciyeyi-oseni