В Польщі поліція затримала майже пів сотні ЛГБТ за участь в сутичках

8 серпня 2020 р. \ оновлено 22 лютого 2024 р.

У центрі польської столиці вчора було неспокійно. 7 серпня поліція Варшави затримала 48 ЛГБТ-активістів, які перешкоджали правоохоронцям затримати чоловіка, звинуваченого в нападі на волонтера про-лайф організації.

Кілька десятків представників ЛГБТ протестували проти арешту Міхала Шутовіца, якого називають «Марго» (чоловіка, що називає себе жінкою), коли той перебував у офісі «Кампанії проти гомофобії». Його затримали за участь в інциденті, що стався 27 червня у Варшаві.

За інформацією поліції, він пошкодив автомобіль організації «Право на життя», яка підтримує сімейні цінності, а також жорсткий напад на про-лайф волонтера. За рішенням суду чоловіка мали затримати на 2 місяці. У доповіді прокурора було вказано наступне: «Показавши грубе нехтування правовим порядком, він вчинив жорстокий напад на активіста фонду, вибиваючи його з машини та потім побивши його в громадському місці».

Протестувальники, що зібралися біля ЛГБТ-центру, намагалися звільнити затриманого чоловіка з автомобіля, в результаті чого пошкодили поліцейську автівку. В результаті заворушень поліція затримала 48 чоловік, які поводили себе агресивно.

«Під час затримання активіста натовп перешкоджав діям поліції. Втручання було проти найагресивніших людей. Буде нульова терпимість до порушення закону», — так про вчорашні події написала поліція у Twitter. Тепер до вже згаданих правопорушень за участю ЛГБТ-активістів додалося і нове провадження про пошкодження поліцейського автомобіля. Арештованих у п’ятницю вже підтримали представники Громадянської платформи та інші ліві політики й активісти.

Представники ЛГБТ останнім часом неодноразово ставали фігурантами актів насильства та вандалізму. До цього, 5 серпня, правоохоронці заарештували трьох вандалів, які осквернили анархістською символікою та прапорами ЛГБТ статуї Ісуса Христа, астронома Коперника та варшавської русалки. Представники секс-меншин назвали свої дії боротьбою за права ЛГБТ. Однак відповідно до статті 196 Кримінального кодексу Польщі, особі, яка ображає релігійні почуття інших, публічно ображаючи релігійний предмет або місце культу, може загрожувати до двох років в’язниці.

Як повідомляє Euronews, «Марго» входив до агітаційної групи під назвою «Зупини дурницю», учасники якої взяли на себе відповідальність за осквернення пам’ятників. Ця група на сторінці у Facebook називає себе як «радикальний, квір- феміністичний колектив».

В мейнстрімних медіа ми досить часто бачимо повідомлення про напали на представників ЛГБТ-спільноти (нерідко безпідставні та перебільшені). Проте більшість журналістів абсолютно ігнорують акти насильства і вандалізм з боку сексуальних меншин та інших лівих активістів. Осквернення польських пам’ятників, напади на просімейних активістів, агресія та акти вандалізму проти церков у Європі та Америці — лівої агресії за останні роки стає дедалі більше.

Та найгіршим залишається факт безкарності, бо навіть прецедент з «Марго» сильний захист лівих нападників з боку міжнародних структур. Комісар Ради Європи з прав людини Дуня Міятович вимагає від Польщі негайного звільнення Міхала Шутовіца, попри те, що його арешт був санкціонований судом.