1 серпня ліворадикали з BLM палили Біблії та державні прапори

3 серпня 2020 р. \ оновлено 22 лютого 2024 р.

1 серпня під час чергових бунтів Blak lives matter ліворадикали сталили Біблії та американські прапори біля будівлі федерального суду в Портленді (штат Орегон).

В Портленді протести тривають вже понад два місяці. Як і в багатьох містах західного узбережжя, тут поліція не чинила активного спротиву насильницьким діям бунтарів, адже місцева влада дуже толерантно ставиться до періодичних виступів ультралівих.

Нове загострення насильства у Портленді спалахнуло минулого тижня. У четвер увечері радикали протестували біля міського центру юстиції. В розпал заворушень вони зробили своєрідний перформанс: одягнули на відрізану свинячу голову поліцейського капелюха та спалили разом із державним прапором.

Радикали явно мали на меті спровокувати поліцію, проте бездіяльність правоохоронців та мовчазна згода місцевої влади лише посилили бажання лівих перейти будь-яку межу й продемонструвати власну вседозволеність. Тому після свинячої голови жертвою перформансу стала Біблія.

У п’ятницю ввечері поліція залишила місця, де були протестувальники і вони отримали можливість робити все, що заманеться. Бунтарі зібрали достатньо деревини із сусідніх будівель і запалили нові багаття. Вони вирішили повторити свій символічне спалення, але тепер вже палили Біблії.

Здавалося б, що спільного із расизмом та перевищенням повноважень поліцейськими має демонстративне спалення Святого Писання? Але ненависть лівих до християнства не нова. В часи, коли практично будь-який крок або слово може розцінюватися як та чи інша форма дискримінації, ліві люблять шукати в історії факти пригнічення і Біблія для них є вкрай дискримінаційною книгою. Вони звинувачують Писання у виправданні геноцидів, гомофобії, сексизмі і навіть в тому, що це Книга «про білих і для білих людей».

Також Біблія є священною Книгою християн — релігії, на якій побудовані традиційні американські цінності. Протести останніх місяців націлені не лише проти конкретних неправомірних дій поліції, але й проти всієї багатостолітньої традиції формування Сполучених Штатів Америки. Заворушення і бунти, які ліві називають «протестами проти поліцейського насилля», мали від самого початку дуже мало спільного із антирасизмом та боротьбою із жорстокістю. В ході подій останніх місяців здійснені низка нападів та актів вандалізму проти церков, а тепер до цього переліку додалося і символічне спалення Біблії.

Ті, хто давно стежить за «антирасистським» рухом Black lives matter, не здивуються цим новинам. Організація, що намагається позиціювати себе як правозахисна, не перший рік демонструє лівий радикалізм, насилля та расизм. Як і «Чорні пантери» в минулому столітті, BLM не розцінюють антирасизм як відсутність дискримінації на основі кольору шкіри, але як створення особливих умов для темношкірих.

Місце цього акту ненависті проти християн теж є не випадковим. Портленд називають неофіційною столицю лівих: тут високі податки та щедрі соцвиплати, легалізовані легкі наркотики, а влада багато років толерує активну діяльність Антифа (у Портленді багато років Демократична партія утримує лідерство). Також це місто визнане найменш релігійним в США і одним з найбільш “дружніх” до ЛГБТ-спільноти. Політика місцевої влади вирізняється толеруванням практично всіх дій лівих, що, очікувано, негативно позначається на кримінальних тенденціях. Поліцейський звіт щодо кількості злочинів за місяць засвідчує небезпечну тенденцію: за липень 2020 року у Портленді спостерігається різке зростання злочинності на тлі радикалізації протестувальників, пасивності поліції та активізації асоціальних груп населення. Наразі це найвищі показники за понад 30 років. Джерела:

https://www.dailywire.com/news/watch-protesters-burn-bibles-in-portland-rip-protective-boarding-off-buildings https://www.jewishpress.com/news/us-news/american-flag-bibles-torched-in-portland-by-black-lives-matter-protesters/2020/08/02/ https://www.foxnews.com/us/portland-records-deadliest-month-30-years-report