Розпочинається Всеукраїнський марафон за поширення курсу «Християнська етика»

27 липня 2020 р. \ оновлено 22 лютого 2024 р.

28 липня 2020 року в День Хрещення Київської Руси-України стартує Всеукраїнський марафон «За «Християнську етику» в кожній українській школі». Він триватиме до Дня вчителя 4 жовтня 2020 року.

Приводом до проведення марафону стало скасування комісії з «Християнської етики» у складі МОН в травні цього року.

Мета заходу: посприяти широкому залученню дітей до вивчення курсу «Основи християнської етики»; розкрити суспільству важливість та ефективність предметів духовно-морального спрямування, а також об’єднати церкви різних конфесій і деномінацій для впливу на освіту і формування морального фундаменту суспільства на християнських цінностях.

Організатори мотиваційного дійства – марафону – науково-освітня платформа «Цінності».

«1032 роки тому відбулося хрещення Київської Русі. З того часу християнство назавжди визначило історичний і культурний розвиток українського народу. Після здобуття нашою країною незалежності в державних школах розпочалося викладання «Основ християнської етики». За короткий час було підготовлено тисячі вчителів, навчальні програми, посібники, підручники, навчально-методичні комплекси, – розповідає координатор марафону, професор Острозької Академії, керівник авторського колективу курсу «Основи християнської етики» В. М. Жуковський. – За результатами численних соціологічних досліджень, курси з «Основ християнської етики» стали улюбленими для сотень тисяч українських дітей, але останніми роками предмети духовно-морального спрямування починають витіснятися з державної школи. Громадяни України, більшість із яких складають християни різних конфесій, втрачають можливість виховувати своїх дітей на християнських моральних цінностях».

Очікується, що в заході візьмуть участь всі області країни. До марафону може долучитися будь-який населений пункт: від великих міст до маленьких сіл. Для цього на організаційні он-лайн зустрічі запрошуються викладачі «Християнської етики», члени громадських організацій, духовенство різних конфесій, журналісти, усі прихильники християнських цінностей. Організатори марафону націлюють людей на копітку системну роботу з МОН, місцевими органами влади та ЗМІ, яка не повинна закінчитися 4 жовтня. До заходу вже приєдналися: ГО «Всеукраїнська асоціація педагогів і психологів із духовно-морального виховання», Християнський духовно-просвітницький часопис «Слово вчителю», ХВЄ Рівненської області, Рада Церков Дніпропетровської області та інші.

Марафон розпочнеться у вівторок на телеканалі «Рівне 1» о 17:00 в прямому етері. В цей день в студію запрошені ректор Рівненської духовної семінарії О. Третяк; керівник обласної ради М. М. Драганчук; керівник Облдержадміністрації та управління освіти В. Коваль. Гостями ефіру в прямому включенні з Києва також, можливо, стануть старший єпископ ЦХВЄ України М. С. Паночко, предстоятель ПЦУ, митрополит Київський і всієї України Єпіфаній, депутат ВР Святослав Юраш тощо.

Основну інформацію щодо заходу шукайте на сайті християнського духовно-просвітницького часопису «Слово вчителю» та його сторінці в Фейсбук.