Мао Цзедун замість Ісуса Христа: китайські комуністи посилили тиск на християн

24 липня 2020 р. \ оновлено 22 лютого 2024 р.

Ми неодноразово писали про складне положення християн у Піднебесній. Попри підняття теми релігійної свободи та критику китайської політики на міжнародному рівні, комуністи вкотре переходять межу в переслідуванні вірян.

Влада багатьох китайських провінцій наказала християнам знімати релігійні образи, замінивши їх зображеннями комуністичних лідерів (Мао Цзедуна та Сі Цзіньпіна). Це стосується і хрестів на релігійних спорудах. На сьогодні вже є низка випадків силового демонтажу хрестів з китайських церков.

Минулими вихідними у Церкві Христа Шивану, що в провінції Хуайнан, місцеві чиновники, які відповідальні за стан релігії у регіоні, приїхали до церкви з вимогою зняти з будівлі хрести. Проте вони наштовхнулися на опір місцевої громади, коли десятки християн вийшли до храму аби захистити його.

Ще один обурливий інцидент трапився 7 липня у провінції Чжецзян. Тоді місцева влада відправила близько сотні комунальників із технікою, щоб демонтувати хрести в Церкві Христа Іньчану.[1]

З кожним тижнем кількість церков, що зазнали насильницького демонтажу християнських символів лише збільшується. Як повідомляє Daily Mail з посиланням на Radio Free Asia, китайська влада силовими методами знищила релігійні символи в церквах у провінціях Аньхой, Цзянсу, Хебей та Чжецзян.[2],[3]

Але тиском на церкви повноваження комуністів не обмежуються. Тепер вони вимагають від конкретних людей і сімей лояльності до влади та усунення з приватних будинків християнських символів, які рекомендовано замінити на портрети лідерів Компартії КНР. Це розпорядження було дане тим китайським сім’ям, які отримують соціальну допомогу. Таким чином, якщо людині з тих чи інших причин призначено допомогу від держави, то вона зобов’язана відмовитися від християнства, щоб зберегти виплати.

Негативні прецеденти скасування виплат вже є. Так, у Цзянсі, де протягом минулого року зафіксовано найбільше повідомлень про переслідування вірян, чоловік з інвалідністю втратив державну пенсію, бо систематично відвідував церкву.[4]

В Піднебесній активний наступ на релігію в цьому столітті почався з 2015 року, коли китайський уряд ухвалив програму “сінізації” релігії. Згідно з нею, всі сфери життя, включно з релігійною, мають стати виразником китайської соціалістичної ідеї. Проте сучасні комуністи намагаються не просто закрити церкви, але знищити саму їх суть, замінити вчення Христа на ідеї Компатрії, перетворивши, таким чином, церкву на ще один важіль пропаганди.

Заміна хреста на портрети комуністів – це не нова практика. Подібний тиск і переслідування українцям довелося пережити в Радянському Союзі. На відміну від легковажних обивателів і адептів культури споживацтва, комуністи у всі часи дуже добре розуміли значущість символів та ідей (недарма, після падіння їх режимів нам доводилося усувати наслідки їх управління з публічних місць, змінювати назви вулиць тощо).

Хрест як символ жертви Сина Божого, з кожним роком стає все більш ненависним символом як для китайської влади, так і для лівих на Заході. Саме тому агресія щодо церков стає явищем розповсюдженим і глобальним.