17 липня 2020 року Комітет ВР з питань правоохоронної діяльності відхилив законопроект 3316. Рішення це проміжне. Останнє слово залишається за Верховною Радою.
Законопроект «Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо протидії злочинам на ґрунті ненависті за ознаками сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності)» був зареєстрований 9.04 2020. Вже 15 квітня на сайті глави держави була опублікована петиція, яка виступала проти цього законопроекту. Вона набрала 25 тис. підписів, необхідних для її розгляду.
Крім того, за два місяці протистоянь Комітет з питань правоохоронної діяльності отримав сотні листів і звернень від громадян, організацій, представників церков і релігійних організацій проти ухвалення поправок до дев’яти статей КкУ та додавання в нього нової статті 161 (1), яка передбачає покарання (штраф або 8 років тюрми) за заклики до ворожості, насильницьких дій, переслідувань або приниження гідності за ознаками сексуальної орієнтації або гендерної ідентичності.
До речі, в разі прийняття поправок ознаки «сексуальної орієнтації або гендерної ідентичності» є обов’язковими для врахування судом при розгляді справи.
«Як відомо, саме через проблемне визначення терміну “ґендер” у 2018 році Верховна Рада України відмовилася від ратифікації Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами (відому як Стамбульська Конвенція)», – нагадує IРС.
Проблему з термінами визнає і Комітет з питань інтеграції України з Європейським Союзом: «Хочемо зазначити, що понять, які зазначені у законопроекті: «нетерпимість», «сексуальна орієнтація», «гендерна ідентичність», не існує в термінології законодавства, тому для коректного функціонування положень проекту Закону необхідно дати чітке визначення таким явищам на законодавчому рівні, що унеможливить різночитання та зловживання даними поняттями», тому законопроект “потребує доопрацювання щодо визначення чіткого формулювання вищезазначеної термінології”.
ВСЦиРО також хвилює «зловживання поняттями». В разі прийняття цих поправок кримінальну відповідальність за злочин обіцяють посилити, якщо доведуть наявність у винного “упереджень, забобонів, стереотипних поглядів”. «На думку Ради Церков, ці категорії є суб’єктивними і знаходяться в площині, яка не може бути об’єктивно оцінена з точки зору права. При цьому викликають занепокоєння спроби ввести такий прецедент, коли посадові особи будуть визначати, що є кримінально караними забобонами і стереотипами, а що є, так би мовити, “нормальними” і “допустимими” поглядами людини », – пише IРС.
Гарний аналіз всіх варіантів закону тут.
Культурна революція, що зловживає правами людини, використовує закон, щоб озброїти секс-меншини, які є її головною рушійною силою. Не дивлячись на те, що євроінтеграція залишається пріоритетом України, уряду і проєвропейським громадським діячам не обов’язково йти на поводу ліволіберального порядку денного і потурати смакам секс-меншин. Можна брати приклад з тих країн, членів ЄС, які успішно протистоють гендерному мейнстріму, щоб не допустити наступного за ним «червоного терору»: позбавлення свободи слова, свободи совісті, свободи на цивільний протест всіх незгодних.