ЯК АНТИФА ТА “BLACK LIVES MATTER” ПЕРЕТВОРИЛИ ПРОТЕСТ У БОЖЕВІЛЛЯ

31 травня 2020 р. \ оновлено 22 лютого

Цими днями в Міннесоті, що в США, продовжуються масштабні протести після вбивства поліцейським під час затримання чоловіка. Як повідомляють американські ЗМІ, 46-річний Джордж Флойд, звинувачений в оплаті товару підробними купюрами, загинув після того, як поліцейський під час цього затримання притиснув шию чоловіка коліном і не відпускав навіть, коли він не міг вже дихати.

Наразі цю справу розслідує ФБР та місцевий департамент поліції. Очікуваною реакцією на злочин стали масові протести. Тисячі жителів Міннеаполісу й інших міст вийшли на вулиці з вимогами покарати поліцейського, надмірні дії якого призвели до смерті чоловіка.

На жаль ліві мають тенденцію політизувати будь-яку несправедливість. Так сталося і цього разу. Той факт, що загиблий чоловік був темношкірим використали радикали з організації “Black lives matter” та місцеві антифашисти, які звинуватили у всьому расизм і, що очікувано, політику Трампа.

Хоча на протести вийшли різні люди (білі і чорні, праві і ліві), проте частина протестувальників (переважно анархісти з “Антифа”) перетворила мітинги у масштабне протистояння з підпалами, погромами та вандалізмом. За кілька днів міських бунтів десятки магазинів, припаркованих автомобілів, офісів та інших закладів були знищені чи розграбовані радикалами і мародерами. Парадоксально, але так звані “антифашисти” та інші екстремісти навіть напали на офіс CNN – найбільшого рупора лівої пропаганди в США.

У суботу губернатор штату Міннесота Тім Вальц активізував всю Національну гвардію для забезпечення порядку у містах штату. Американський президент Дональд Трамп прямо звинуватив у загострені ситуації конкретно “Антифа”. Також він звернув увагу на той факт, що 80% тих, хто трощив Міннеаполіс, не є жителями цього штату та засудив лівий екстремізм, який спостерігаємо вже п’ятий день: “Вони завдають шкоди бізнесу (особливо малому бізнесу афро-американської Америки), будинкам та громаді добрих, працьовитих жителів Міннеаполісу, які хочуть миру, рівності та забезпечення для своїх сімей”.

Що ж стосується питання расизму, то протестувальники зробили найгірше саме для афроамериканської спільноти, адже ніщо так не підсилює негативні уявлення про них як фото темношкірих крадіїв, що візками вивозять товар із супермаркетів та відео з розтрощеними магазинами та приватними будівлями.

Вбивство чоловіка, що не чинив опір при затриманні, – це жахливо. Очевидно, що за цей злочин винуватець має понести покарання, згідно із законом. Але події, що слідували за цим, також не мають виправдання. Пожежі, погроми, мародерство і просто пограбування всього довкола не мають нічого спільного із причиною протесту та розумними способами вимагати справедливості.

На тлі цього ми можемо згадати і українські протести, зокрема й Революцію Гідності. Навіть у найгарячіші дні на Майдані не було мародерства і грабунків (це при тому, що під площею розташований торговельний центр). Що ж стосується власне антиполіцейських протестів, українці і тут мають чималий досвід. Врадіївська трагедія, “Ніч гніву” у Львові чи нещодавній скандал у Кагарлику – всі протести були направлені саме проти несправедливих дій поліції і не супроводжувалися знищенням майна третіх осіб.

Протистояння в Міннесоті може мати негативні наслідки для багатьох штатів. Протести ультралівих цієї ночі відбувалися в Міннеаполісі, Детройті, Лос-Анджелесі, Чикаго, Портленді, Нью-Йорку та багатьох інших містах. Через виступи бойовиків з “Антифа” та інших лівих в деяких регіонах вже введено Національну гвардію та оголошено надзвичайний стан. Сьогодні Демократична партія намагається використати цю ситуацію для розгойдування хвилі “боротьби з расизмом”, щоб посилити протистояння і розділити американців перед виборами, адже наразі ніщо не звіщає про зниження рейтингу Трампа.

Годину тому Дональд Трамп пообіцяв, що США визнають “Антифа” терористичною організацією.

The United States of America will be designating ANTIFA as a Terrorist Organization. — Donald J. Trump (@realDonaldTrump) May 31, 2020