ДОНАЛЬД ТРАМП ЗАКЛИКАВ АМЕРИКУ ДО МОЛИТВИ

14 березня 2020 р. \ оновлено 22 лютого 2024 р.

Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп оголосив цю неділю національним Днем молитви. Такому рішенню передувало оголошення надзвичайного стану в США на тлі пандемії коронавірусу. “Для мене велика честь оголосити неділю, 15 березня, національним днем молитви. Ми – країна, яка впродовж усієї своєї історії шукала захисту і сили в такі часи, як зараз” – написав президент у себе в твіттері.

Звернення американського президента до нації із закликом до молитви й посту – це не одиничний випадок, але добра традиція, що повністю відповідає цінностям американської нації.

Загальнонаціональний молитовний день – це давня американська традиція, яка сягає ще часів заснування США. Вперше оголошений день молитви та посту в Бостоні 1768 року саме на початку боротьби за незалежність. Згодом до ініціативи доєдналися й інші колонії. В 1775 році Континентальний конгрес оголосив День посту, смирення й молитви задля встановлення “справедливих прав та привілеїв колоній у цивільних та релігійних питаннях”.

Подідне рішення ухвалене і під час Громадянської війни, коли 16-ий президент США Авраам Лінкольн виголосив важливі слова: “Сер, я хвилююся не в тому, чи Бог на нашому боці; моя найбільша турбота – бути на боці Бога, бо Бог завжди правий”. Тому не випадково, що саме Лінкольн проголосив останній четвер вересня Днем посту, молитви та смирення, щоб “об’єднана молитва нації піднялася на Престол Благодаті та принесла нашій країні багато благословення”.

Це добра традиція, коли у важкі часи президент звертається до народу із закликом молитися. Скептики скажуть, що на виклики варто реагувати не так. Але практика свідчить, що національні лідери, які закликали націю молитися, зробили все, на що були спроможні, а все інше віддали Господу і це мало гарний результат.

Для України пандемія коронавірусу також несе загрозу. Вчора було повідомлено про першу смерть від вірусу на Житомирщині. Також учора зібралася Всеукраїнська рада церков та релігійних організацій, яка спонукала в цей час до “посилити молитви до Всевишнього з проханням про зупинення та подолання цієї світової пандемії. Окрім цього, Рада закликає всіх вірян поставитися з розумінням та особистою відповідальністю до запроваджених заходів, які мають на меті запобігти поширенню цьому вірусному захворюванню, його локалізації та швидкому одужанню тих, хто вже захворів, а також уникати крайнощів: не піддаватися панічним настроям, але і не легковажити небезпекою.

В складні часи, коли народ переживає серйозні виклики, молитва є об’єднуючим та мобілізуючим фактором. Нам слід єднатися в молитві до Господа, адже “Багато може щира молитва праведного (Якова 5:16) і “…коли б двоє з вас на землі погодились про всяку річ, то коли вони будуть просити за неї, станеться їм від Мого Отця, що на небі!” (Матвія 18:19).