logo

КОРОНАВІРУС НЕ ЛИШЕ ЯК БІОЛОГІЧНА ЗАГРОЗА

5 березня 2020 р. \ оновлено 22 лютого

Відколи в Китаї виявили новий коронавірус, всі про нього лише й говорять. За кілька місяців поширення вірусу майже сто тисяч людей захворіли і понад 3 тисячі померли. Хоча більшість випадків захворювання припадають на Китай (епіцентр зараження), проте за останній місяць вірус досить швидко рознісся по світу.

В Європі хвороба найбільше поширилася в Італії, звідки потрапила і до нас. В Україні лише офіційно одна людина заражена та ще кілька мають підозру на коронавірус. Та їх кількість може бути значно більшою, адже інкубаційний період є досить великим і симптоми з’являються досить пізно.

На тлі поширення коронавірусу можна спостерігати багато негативних соціальних, моральних і економічних проявів. Наслідки китайського коронавірусу вже відчуває світова економіка. Глобалізація та взаємозалежність національних економік спричинили негативні наслідки епідемії вірусу та карантину в Китаї, які поширилися й на інші держави. Наприкінці лютого вже спостерігалося значне падіння на азійських та європейських ринках. За масштабом теперішнє падіння вартості цінних паперів найбільш відчутне з часів обвалу 2008 року. Саме тому інвестори надають перевагу менш ризиковим вкладенням (урядовим цінним паперам чи золоту).

Хоча українська економіка не так сильно залежить від ситуації в Китаї, проте і нам є про що турбуватися. Вже сьогодні головний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив про скасування масових заходів та можливе введення карантину в навчальних закладах у зв’язку з першими повідомленнями про коронавірус в Чернівцях.

Не менш резонансними є соціальні та морально-етичні аспекти епідеміологічної загрози. Скандальні події в Нових Санжарах два тижні тому продемонстрували всьому світу відсутність співчуття і просто людяності в деяких наших співгромадян. Та не лише в Україні через паніку та нерозуміння люди під карантином зазнали агресії. Подібні випадки не рідкість для держав, що зіткнулися з вірусною загрозою.

Та якою б не була епідеміологічна ситуація, ми завжди маємо залишатися християнами та просто людьми. Після подій в Нових Санжарах різні християнські церкви в Україні виступили із закликами не втрачати людяність на тлі страху перед коронавірусом та довіряти Богу навіть в такій непростій ситуації. Дійсно, коли як не в часи епідемій, війн та інших випробувань виявляється наше справжнє ставлення до ближніх…

Захворіти може кожен. Звичайно, це нормально, коли ми турбуємося про власне здоров’я, і виконуємо всі вказівки щодо профілактики (уникати скупчення людей чи контактів з тваринами, частіше мити руки, не відвідувати регіони зі значним поширенням вірусу тощо), проте ці дії не мають стати втіленням егоїзму. Остерігаючись зараження не можна втратити людське обличчя, адже заповідь “полюби ближнього, як самого себе” стосується всіх і в часи епідемій.