НІЯКОГО ДЕРЖАВНОГО ФІНАНСУВАННЯ ДЛЯ АБОРТАРІЇВ В США!

17 лютого 2020 р. \ оновлено 22 лютого

Найбільша світова мережа абортаріїв “Плановане батьківство” вчергове опинилася в центрі протистояння тих, хто підтримує вбивства дітей і тих, хто виступає за захист життя. Нещодавно американський президент Дональд Трамп оприлюднив план бюджету, в якому повністю вилучене фінансування абортних центрів, таких як “Плановане батьківство”.

“Бюджет визначає пріоритетність цінності життя людини, гарантуючи, що федеральне фінансування не підтримує аборти”, – заявив глава держави, що неабияк збурило феміністок та лобістів абортивних клінік. Ще за президентства Обами абортарії отримували щедре фінансування з державного бюджету (як частину програми Obamacare), тобто кошти платників податків.

Позитивним є той факт, що в плані бюджету на 2021 рік не просто скорочується фінансування раніше включених програм у сфері охорони здоров’я, але прямо зазначається:“Бюджет пропонує заборонити федеральне фінансування у програмах “Розділу X планування сім’ї” та “ Medicaid” для певних організацій, які надають послуги з абортів”.

Однак план бюджету ще має затвердити Конгрес. З цим виникли проблеми, адже представники демократів у парламенті категорично не погоджуються з ідеєю відмовитися сприяти перериванню вагітності.

Деякі політики від Демократичної партії прямо підтримали “Плановане батьківство”. Наприклад, один із потенційних кандидатів на пост президента Пітер Буттіджедж виступив на організованому абортарієм заході у Неваді, де висловив свою підтримку організації, акцентуючи на співпраці “Планованого батьківства” та ЛГБТ-спільнот (до якої потенційний кандидат і сам належить).

Та навіть якщо “Плановане батьківство” не отримуватиме федерального фінансування, абортарій не будуть закривати, бо його фінансує ще й Фонд ООН з питань народонаселення ООН (UNFPA), де організацію дуже цінують за “сприяння і активні дії щодо скорочення темпів народжуваності”. Це може означати, що у випадку втрати підтримки на національному рівні “Плановане батьківство” може отримати додаткові кошти від ООН.

Також певне ускладнення для охочих зробити аборт принесло розпорядження адміністрації Трампа, згідно з яким, від деяких страховиків у сфері охорони здоров’я вимагатиметься надсилати своїм клієнтам окремі рахунки для покриття абортів. Дана ініціатива покликана розмежувати звичайні послуги, які покривають страхові компанії та аборти. Це дасть можливість жінкам, які не планують переривати вагітність, платити за страхування менше.

Однак ця здавалося б логічна ініціатива теж викликала сплеск критики з боку прихильників абортів. “Плановане батьківство” Меріленду та Американський союз громадянських свобод (ACLU) навіть подали до суду за розмежування абортів та звичайних послуг в сфері охорони здоров’я. Вони заявили, що “це чергова атака на захисників абортів”.

Зараз ми бачимо нову хвилю дискусії в США довкола питання абортів. І хоча до справді серйозного їх обмеження чи заборони ще далеко, проте чітка позиція консервативних політиків та активність про-лайф активістів залишають це питання в порядку денному.

Однак подібної дискусії ми практично не спостерігаємо в Україні. Попри жахливу демографічну ситуацію, проблема абортів залишається “непорушною”, а коли час від часу і виникають ініціативи обмежити чи заборонити дітовбивство, то вони або ігноруються, або однозначно критикуються в медіа. Серйозних зрушень в цьому питанні, на жаль, немає, однак інформування людей про цінність життя, яке дане нам Богом може створити сприятливий ґрунт для перегляду ставлення суспільства до абортів саме як дітовбивства.