Сім’я — це саме те середовище, в якому людина формується і знаходить любов, бо це найближчі люди. В сім’ї починається фізичне й соціальне життя і саме вона є основою українського народу. Наша національна культура, віра і цінності значною мірою формуються в сім’ї. Батьки прищеплюють дітям, що є добрим і поганим, навчають поважати Батьківщину, шанувати її історію та героїв. Приклад батьківських стосунків з Богом наслідують діти, переймають віру та традиції.
Багато віків люди шукали універсальну пораду, ідеальну модель для щасливої родини, а вона існує дуже давно. В Біблії є чітке повеління для всіх членів сім’ї: чоловіки мають любити своїх дружин, а дружини коритися чоловікам; діти мають слухатися батьків, а батьки — не дратувати дітей. Ці правила одночасно прості й складні, але вони найкраще відображають людську природу і гармонійний зв’язок між поколіннями.
Проте сім’я як базова одиниця суспільства переживає дуже складні часи. Це пов’язано, найперше, з війною: мільйони сімей знаходяться в розлуці, втратили житло, діти стають сиротами, жінки вдовами, батьки ховають своїх дітей. До цього жаху неможливо звикнути і ще не відомо, яких масштабів будуть наслідки. Навіть якщо перемога буде досить скоро, проте відлуння війни ще довго супроводжуватиме українські сім’ї.
Вже сьогодні Україна заштовхується із демографічною кризою і поки що не видно передумов виходу з неї. На війни гинуть чоловіки, які вже ніколи не стануть батьками, а окупанти вивозять десятки тисяч викрадених дітей.
В цей кризовий час ніде не зникли глобальні виклики для сім’ї, направлені на знецінення важливості інституту шлюбу та гармонійних стосунків, заснованих на повазі до традицій. Через органи державної влади, через освіту й культуру лобісти так званого «прогресивізму» намагаються деформувати інститут сім’ї та шлюбу. Лише за останній рік ми стали свідками кількох цинічних наступів на сімейні цінності.
У травні 2022 року Верховна рада ратифікувала Стамбульську конвенцію, яка викривлює причини насильства в сім’ї, вносить конфліктність у міжстатеві стосунки та ігнорує реальні виклики безпеці в родині (такі як алкоголізм). Також не стихає інформаційна кампанія довкола ініціативи деяких депутатів узаконити так звані «цивільні партнерства» (законопроект №9103), які пропонується зрівняти в правах із справжніми сім’ями.
День сімей — це свято, але ще й привід до молитви за українські сім’ї. Тому закликаємо молитися:
- за українських воїнів та їх родини;
- за збереження сімей і зменшення кількості розлучень;
- за відповідальність молодих людей при створенні сімей;
- за припинення ганебної практики дітовбивства (абортів);
- за недопущення ухвалення антисімейних законопроектів;
- за духовне і психологічне відродження сімей в умовах війни.