Сьогодні, 28 липня, Україна вперше святкує День Державності. Нове свято уособлює давню суть: українці мають понад тисячолітню традицію державності, цінують її та будуть надалі виборювати суб’єктність.
Дата святкування не випадкова. День Державності пов’язаний із пам’яттю про одну з найвизначніших подій нашої історії — хрещення Русі-України. В цьому закладено очевидний символізм цивілізаційного правонаступництва, адже наша державність бере початок із середньовічного Києва. Вагоме значення має і подія хрещення Русі. По-перше, ми вкотре згадуємо про християнську тотожність української нації, по-друге, християнізація Київської Русі дала початок духовної і культурної єдності з Європою.
28 липня — не заміна 24 серпня, але доповнення і певною мірою розтлумачення. Цього дня ми згадуємо історію та спадковість ідеї української державності, віддаємо честь всім, хто боровся за суверенність українських земель протягом багатьох століть. В свою чергу 24 серпня — це дата вшанування конкретної події проголошення незалежності Україні, визволення нашої держави від радянського (і російського) гніту. 1991 року Україна відродила свою державність, тоді розпочався новий етап цієї багатосотрічної історії.
Нашою історією і традиціями українці спростовують брехню російських ворогів про «подаровану» територію і незалежність. Ідея української державності пронизує все минуле тисячоліття. Київська Русь, Галицько-Волинська держава, Військо Запорозьке, УНР та ЗУНР, Українська держава та власне незалежна Україна сучасності — це етапи ідейної та фізичної боротьби, яка продовжується донині.
Послідовність і наступництво державницької ідеї простежуємо і в айдентиці свята, яку підготувало Міністерство культури. Це різні тризуби (від печатки князя Володимира до тризуба на шевроні ЗСУ) на символічному тлі (кольори козацьких стягів, українського державного прапора, скотчу на руках наших воїнів).
День Української Державності доповнює і вкорінює нові традиції святкування національних свят. Поряд з Днем незалежності та Днем захисника України святкування державності зміцнює наратив про цінність національної ідентичності, патріотизму, віри, про самобутність і пріоритет власних національних інтересів, а також право українського народу мати свою державу та бути рівним серед інших народів.