31 березня 1685 року у невеликому німецькому містечку Ейзенах народився один з найбільш відомих і видатних музикантів та композиторів, справжній геній свого часу Йоганн Себастьян Бах.
Відомий композитор походив з великої німецької музичної династії: багато родичів Йоганна були професійними музикантами. Він не лише володів багатьма музичними інструментами (скрипка, орган, клавесин, литаври та духові інструменти), але був майстром поліфонії, що було характерним для музики епохи бароко.
Коли ми згадуємо видатних постатей минулого, які зробили неоціненний внесок у сферу своєї діяльності, стали відомими на весь світ, то прийнято говорити про талант, силу, мужність і цілеспрямованість геніїв. Але рідко ми чуємо про релігійну (християнську) основу життя багатьох з них, яка і була джерелом натхнення, сили і мужності. Йоганн Себастьян протягом всього життя прославляв Бога своєю творчістю, навіть коли його доля була наповнена скорботою і стражданнями.
Творчість Баха не можна розглядати окремо від світогляду композитора і християнського натхнення. Сам Йоганн Себастьян, будучи глибоко віруючою людиною, шукав натхнення для творчості саме в Господі. Свої партитури композитор підписував коротко «S.D.G», що означало «Soli Deo Gloria», тобто «Вся слава Богу», а також «I.N.J.» – «Im Nomini Jesu» («В ім’я Ісуса»). Абсолютна більшість композицій Баха мала релігійну тематику: «Різдвяна ораторія», «Великодня ораторія», «Ісус Христос – наш Спаситель» та ще десятки творів, що прославляли Господа. Його твори в основі мали євангельські сюжети, саме тому їх використовували для богослужіння як за життя Баха, так використовуються і сьогодні в церквах.
На жаль, життя талановитого композитора було серією втрат близьких йому людей. Смерть обох батьків Йоганн Себастьян пережив ще в дитинстві. Але на цьому трагізм особистого життя не закінчився: йому довелося пережити смерть своєї першої дружини Марії, а з 20 дітей Бах втратив половину. Проте ці життєві удари не зробили композитора замкненим і озлобленим на весь світ. Попри біль і гіркоту втрат рідних людей, музикант продовжував писати свої кантати і хорали, присвячуючи їх Богу і прославляючи в них Бога.
Музика відомого німецького композитора є не лише класикою епохи бароко, але й золотим надбанням людства. Сьогодні не можна уявити світову культурну спадщину без творів Баха. Його талант незаперечний, а вся біографія є свідченням життєствердження та прикладом християнської вірності .