21 березня 1685 року в невеликому містечку Айзенаг в німецькій Тюрінгії народився знаменитий композитор Йоганн Себастьян Бах.
Айзенаг відомий всьому світу ще й тим, що тут у Вартбурзькому замку Вормського собору був захований “викрадений” Мартін Лютер. Протягом 1521-1522 років знаменитий реформатор переклав з грецької на німецьку мову Новий Завіт. Не випадково і славний композитор народився в лютеранській сім’ї, яка сповідувала реформовану Мартіном Лютером згідно Писання християнську віру.
Йоганн був восьмою дитиною в сім’ї спадкових музикантів (з сімейства Баха відомі близько 50 музикантів). Першим учителем по музиці став його старший брат Йоганн Христофор, так як батьки померли, коли молодшому було близько десяти років.
Займаючись творчістю Бах підкреслював близьку взаємозв’язок музики і Богопізнання. Свої музичні твори він зазвичай підписував “Soli Deo Gloria” – “Одному Богу слава!”. Віддаючи належну хвалу Богу за свій талант і проявляючи смирення перед Всевишнім, незважаючи на популярність та успіх серед людей, Бах поклав на музику більшість церковних гімнів Мартіна Лютера і на його книжкових полицях зберіглося повне зібрання творів цього реформатора. Обдарованим музикантом були створені близько 300 кантат на духовну тематику і близько тисячі музичних творів різного роду.
Він пішов з цього світу 28 липня 1750 року після плідного і насиченого життя. Талант Йоганна Себастьян Баха перейняли у спадок і двоє з його двадцяти дітей, які стали відомими музикантами. А музичні твори великого композитора продовжують захоплювати своєю гармонією і досконалістю, прославляючи Творця. #r500ua #календарРеформації