14 грудня 1775 року народився Філандер Чейз, служитель єпископальної церкви, освітянин

14 грудня 2018 р. \ оновлено 22 лютого 2024 р.

14 грудня 1775 року народився Філандер Чейз, служитель єпископальної церкви, відомий американський освітянин, засновник Кеньйoн-коледжу в штаті Огайо.

Філандер народився у місті Корніш штату Нью Гемпшир у сім’ї одного із засновників міста Дадлі Чейза та Елас Корбет. Філандер був наймолодшим з чотирнадцяти дітей у сім’ї. Їхні предки були пуританами, які перебралися до Нової Англії. Батько Філандера був дияконом конгрегаціоналістської церкви і хотів, щоб один з п’яти його синів став служителем церкви. Філандер вступив до Дартмутського коледжу, одного з найстаріших коледжів Америки, який входив до Ліги Плюща. Ще студентом він познайомився з Книгою загальних молитов і став читачем у єпископальній церкві до моменту свого висвячення у диякони в 1798 році. Пізніше він став одним із співзасновників Церкви Трійці у своєму рідному місті.

Наприкінці століття Філандер одружився з Мері Фей, яка народила йому двох синів. Після смерті першої дружини він одружився вдруге із Софією Мей і у них народилися ще два сини і дочка.

Філандер був призначений мандрівним проповідником і багато роз’їжджав на коні, проповідуючи і хрестячи людей у важкодоступних районах. У 1805 році він приймає виклик поїхати до Луїзіани, де засновує церкву в Новому Орлеані. Близько 1817 року Чейз дістається штату Огайо, де продовжує своє місіонерського служіння. Він допомагає заснувати церкву в Цинцинаті, після чого купує ферму в Уорсінгтоні, обслуговуючи відразу п’ять парафій в околицях цього міста і керуючи Уорсінгтонською академією.

У 1818 році Чейз головував на з’їзді єпископальної церкви і був обраний єпископом для штату Огайо. Протягом року з літа 1820 по літо 1821 року Чейз проповідував понад 200 разів, проїхавши на коні більше 1200 миль. Через рік він погоджується стати Президентом академії в місті Цинцинаті.

Прагнучи отримати фінанси для розвитку своєї єпархії, побудови школи і семінарії, Філандер Чейз відправляється в 1823 році до Англії. За зібрані кошти він набуває землю і засновує Кеньйoн-коледж і семінарію Бекслі Холл, які були названі на честь основних меценатів лорда Кеньйoна і барона Бекслі.

У цей час помирає його син Філандер Чейз Молодший, який вже встиг, як його батько, стати священиком.

Близько 1835 року Філандер Чейз приймає новий виклик і стає єпископом новоствореної єпархії в Іллінойсі. У 1846 році він був обраний шостим старшим єпископом Національної єпископальної церкви Америки. В останні роки свого життя він витратив багато сил для заснування нового коледжу в Іллінойсі, написавши ряд книг про місіонерство на заході Америки і шкільництво.

Теми: