13 грудня 1910 року народився Чарльз Коулсон, відомий британський математик і фізик, методистський служитель і радіо-проповідник.
Чарльз народився в сім’ї педагогів і служителів методистської церкви. У 1928 році він вступив до Трініті-коледжу Кембриджського університету, де вивчав математику і природознавство. Через десять років він здобув докторську ступінь і ще через рік одружився з Ейлін Флоренс Баррет.
Його науковим інтересом стали квантова теорія валентності, проблеми молекулярної структури, динаміки і реактивності. Він стає старшим лектором університетського коледжу в місті Данді, а пізніше співпрацює з Оксфордом і очолює кафедру теоретичної фізики в Королівському коледжі Лондона. У 1952 році Чарльз Коулсон повертається до Оксфорду зі званням почесного професора математики, де засновує і очолює Математичний інститут. У 1972 році він очолює новостворену кафедру теоретичної хімії, яка пізніше буде названа його ім’ям.
З 1941 року його обирають членом Королівського наукового товариства Единбурга, а з 1950 року – членом Королівського наукового товариства Лондона. Він отримує ряд нагород і почесних звань від більш ніж десятка різних університетів. Серед них Медаль Дейві від Королівського наукового товариства в 1970 році і Медалі Тілдена від Хімічного товариства в 1968 і 1969 рр. Він стає членом Міжнародної академії квантових молекулярних наук.
За результатами досліджень Коулсон написав ряд важливих книг, як з точних наук – «Валентність», «Хвилі», «Електрика», так і в області взаємозв’язків науки і релігії – «Наука, технологія і християнство», «Християнство в століття науки», «Наука і християнська віра».
Велику популярність і вплив Чарльз Коулсон отримує як учасник радіопередач BBC, які дозволяють йому ділитися своїми поглядами на широку аудиторію. З 1965 по 1971 рр. Чарльз Коулсон був головою Оксфам, організації, яка прагнула надати посильну допомогу голодним у різних країнах світу. Поряд зі своєї науковою, релігійною та громадською активністю, Чарльз відзначався хорошим почуттям гумору і відмінно грав у крикет і шахи.
Йому вдалося підготувати безліч послідовників в науці і посіяти зерно християнської віри у серцях багатьох своїх колег, студентів, читачів книг і слухачів радіопередач.