29 листопада 1627 року народився Джон Рей, відомий англійський священик і вчений-натураліст.
Джон народився в сім’ї коваля. Освіту здобув у Трініті коледжі Кембриджського університету, де зацікавився вивченням ботаніки та зоології. Незабаром він стає досвідченим лектором з грецької мови, математики та гуманітарних наук, а також, відповідно до традицій того часу, проповідує, у каплиці коледжу ще до свого офіційного рукопокладення як священика в 1660 році.
Найбільш відомими стали його проповіді про «Мудрість Божу, яка проявляється у творах Його створіння». Хоча Рей симпатизував нонконформістам пуританам, він продовжував своє служіння в офіційній церкві під час правління Карла II.
Паралельно Джон займався вивченням навколишнього світу. Одним з його учнів був відомий англійський орнітолог та іхтіолог Френсіс Вілабі. Надруковані спостереження Джона Рея мали велику цінність, так, що в 1667 році його обрали до Королівського наукового товариства. Наприклад, спільно з Вілабі Рей опублікував «Експерименти щодо руху соку в деревах». Рей першим зумів добути мурашину кислоту і звернув увагу на те, як можна визначити вік дерева за кільцями на зрубі.
У 1690-ті рр. він видав три роботи, які поєднували теологію і науку про навколишній світі. На основі Біблії, подібно до свого послідовника Карла Лінея, Джон Рей стверджував, що вся природа і космос створені Богом. Рей розробив власну класифікацію рослинного світу у своїй книзі «Історія рослин», що вийшла в 1686 році. Усього він написав 23 книги з природознавства.
Уже після його смерті, спираючись на його спадщину, в 1844 року було засновано Товариство Рея, яке популяризувало вивчення навколишнього середовища у гармонії з біблійним вченням, а в 1997 році подібна традиція була продовжена новоствореною Ініціативою імені Джона Рея.