28 листопада 1821 року помер Самуель Вінс, англійський священик, математик і астроном.
Вінс народився в селі Фресінгфілд в графстві Сафолк. Походив з незаможної сім’ї вапняра, але освіту здобув у Кембриджському університеті, де до часу свого випуску в 1775 році отримав звання кращого студента-математика в Британії і виграв одну зі щорічних університетських нагород – Приз Сміта за успіхи в математиці. У 1778 році Самуель Вінс отримав магістерський диплом Кембриджського університету і наступного року був висвячений в англіканські священики.
Однак він не припинив займатися наукою і в 1780 році отримав Медаль Коплі від Королівського наукового товариства. З 1796 року він стає одним з провідних професорів астрономії та експериментальної фізики в Кембриджському університеті, займаючи цю посаду до кінця свого життя. У 1809 році він паралельно обіймає посаду архідиякона Бедфорда в провінції Кентербері. Увесь час він поєднує церковне служіння з науковою діяльністю.
Він займався теорією логарифмів і уявними числами в математиці, досліджував властивості рідин у фізиці, написавши «Спостереження про теорію руху і опору рідин» («Observations on the Theory of the Motion and Resistance of Fluids») і «Експерименти про опір тіл, що рухаються в рідинах» («Experiments upon the Resistance of Bodies Moving in Fluids»), що пізніше стало корисним для розвитку авіації. Крім того у 3 томах з’явилося його дослідження «Завершена система астрономії» («A Complete System of Astronomy»).
Поряд з тим, даючи відповідь на критику християнства з боку Девіда Хьюма, Самуель Вінс написав свою апологію християнства в книзі «The Credibility of Christianity Vindicated, In Answer to Mr. Hume’s Objections; In Two Discourses Preached Before the University of Cambridge by the Rev. S. Vince». У ній Вінс звернув увагу на те, що християнство поширилося швидко серед найбільш освічених народів, які шукали істину. І тому християнство і наукове пізнання світу допомагали одне одному. Він звертав увагу людей на «чудеса», які робило християнство в історії і які були легко помітні – це глобальні зміни язичницьких народів, їхньої культури та моралі під впливом віри в Христа.