27 листопада 1865 року народився словенський католицький священик Янез Крек Євангеліст, відомий політик, журналіст, який симпатизував українському національному руху.
Янез народився в селі Светі Грегор. Він рано залишився без батька, але зумів здобути освіту в гімназії Любляни, після закінчення якої вступив до католицької духовної семінарії. У 1888 році здобув висвячення у священики і продовжив своє навчання на теологічному факультеті Віденського університету. Тут він знайомиться з представниками християнського соціального політичного руху, але після університету повертається в Любляну.
У 1892 році Янез стає вікарієм місцевого кафедрального собору і викладає філософію в католицькій семінарії. Він обирається до Словенської народної партії і в 1897 році входить до Австрійського парламенту. Стоячи на християнському підґрунті, Крек прагне дати відповідь на проблему бідності селян і робітників, створюючи кооперативи і профспілки. Пізніше він стає одним з політичних лідерів словенського національного руху, одним з ідеологів відновлення словенської державності спільно з іншими південними словенами.
Янез Крек цікавився українським національним рухом, володів українською мовою і захоплювався поезією Тараса Шевченка. Під час навчання у Відні Янез Крек виступав на Шевченківських вечорах, популяризував українську народну творчість серед молоді і прищепив любов до української мови ряду молодих поетів. Саме Янезу Креку присвятив свій переклад «Кобзаря» Тараса Шевченка на словенську мову Йосип Абрам.
Крім того Янез Крек був талановитим журналістом, який написав понад 6 тис. статей. Важливе місце в словенській літературі займають його коментарі до Священного Писання і короткі біблійні історії.