24 листопада 1806 року народився Вільям Веб Еліс, священик і засновник гри в регбі

24 листопада 2018 р. \ оновлено 22 лютого 2024 р.

24 листопада 1806 року народився Вільям Веб Еліс, англіканський священик і легендарний засновник гри в регбі.

Вільям з’явився на світ у Салфорді в англійському графстві Ланкашир в родині військового Джеймса Еліса і дочки хірурга Ен Веб. Батько Вільяма загинув у 1812 році під час військових дій і мати вирішила переїхати до містечка Рагбі графства Ворвікшир, де діти могли здобувати освіту в місцевій школі Рагбі безкоштовно. Такі умови поширювалися на тих, хто жив у радіусі 10 миль від годинникової вежі Рагбі.

Вільям Еліс відвідував цю школу з 1816 по 1825 роки і був відомий як хороший учень і гравець у крикет. У 1876 році в шкільному журналі містечка Рагбі «The Meteor» з’явилася замітка Метью Блоксама, який повідомляв, що стиль гри з м’ячем, коли його не штовхали ногою, а несли в руках пішов від місцевого хлопчика Вільяма Веба Еліса, який у 1823 році під час гри схопив його в руки і проніс через все поле.

Хоча не всі довіряють цій історії-легенді народження «регбі-футболу», але сьогодні можна побачити статую цього хлопчика Вільяма перед школою Рагбі і меморіальну дошку, на якій написано про Вільяма Веба Еліса, який «не звертаючи уваги на правила гри в футбол того часу, взяв м’яч у руки і побіг разом з ним, започаткувавши особливість гри в регбі». Найбільш престижна нагорода для переможців у регбі до теперішнього часу називається Кубком Веба Еліса і вручається переможцям чемпіонату світу.

Єдине відоме фото цієї людини збереглося з 1854 року, коли в газеті «Ілюстровані новини Лондона» була надрукована його зворушлива проповідь, присвячена Кримській війні. Відомо, що після закінчення школи Рагбі, Вільям вступив до Оксфордського університету і брав там участь у змаганнях з крикету проти Кембриджського університету в 1827 році. Після університету Вільям Еліс став служителем англіканської церкви, виконуючим обов’язки капелана і парафіяльного священика в Лондоні, а потім служив парафіяльним священиком в одній з церков графства Ессекс.

Він ніколи не одружувався і помер на півдні Франції в 1872 році, залишивши свою спадщину на благодійність.

Теми: