19 листопада 1863 року Лінкольн вимовив Геттісбурзьку промову

19 листопада 2018 р. \ оновлено 22 лютого 2024 р.

19 листопада 1863 року президент США Авраам Лінкольн вимовив свою відому Геттісбурзьку промову під час відкриття Національного кладовища на місці однієї з найбільших битв Громадянської війни.

Перед президентом виступав відомий оратор Едвард Еверет, губернатор Массачусетсу і президент Гарвардського університету. Його промова тривала більше двох годин. Після цього пролунав виступ Аврама Лінкольна, який тривав трохи більше двох хвилин і складалася всього з 272 слів, але саме вона увійшла в історію США, як одна з найвидатніших і стала прикладом ораторського мистецтва і «заповітом Лінкольна».

Свій виступ Лінкольн почав словами: «Вісімдесят сім років тому наші батьки створили на цьому континенті нову націю, засновану в дусі свободи і вірну принципам, що всі люди створені рівними…». А закінчив він словами: «Ми повинні урочисто постановити, що ці смерті не будуть марними, і наша нація під заступництвом Бога отримає нове джерело свободи, і цей уряд з народу, створений народом і для народу, не зникне з землі».

Повний текст промови можна знайти тут – https://uk.wikisource.org/wiki/Переклад:Геттісбурзька_промова