9 листопада 1865 року народився Джон Гайд, відомий американський місіонер

9 листопада 2018 р. \ оновлено 22 лютого

9 листопада 1865 року в Каролтоні штату Іллінойс народився Джон Гайд, відомий американський місіонер в Індії, який отримав прізвисько «Гайд, що молиться».

Його сім’я була віруючою і з дитинства він навчився молитися і зміг побачити плоди дії Бога. Брат Джона Едмунд, будучи студентом-місіонером в Монтані, помер від хвороби, і Джон почав задавати Богу питання, чи не має він замінити свого брата. Він почав вчитися в Теологічній семінарії МакКорміка і одного разу зайшов до свого друга опівночі і попросив його назвати всі аргументи, чому варто їхати в зарубіжну місію. Той порадив йому звернутися до Небесного Отця в молитві і вранці Джон вже сказав своєму другові, що Бог все влаштував.

Незабаром Джон Гайд відплив до Індії і на кораблі відкрив прощального листа від друга, де той обіцяв молитися, щоб Дух Святий наповнив Джона. У своєму місіонерському житті Джон багато молився як особисто, так і за людей, через що отримав прізвисько «Гайд, що молиться». І через якийсь час почалося духовне пробудження. Спочатку Джон молився за порятунок однієї душі на день і Бог почав відповідати на його молитву, пізніше цифра збільшилася до двох, а потім чотирьох осіб на день.

Служіння Джона обірвалося в 1911 році через хворобу і після повернення додому він помер в 1912 році від пухлини мозку. Його останніми словами було: «Кричіть і проповідуйте перемогу Ісуса Христа!»