У ніч з 17 на 18 жовтня 957 року княгиня Ольга прийняла християнство в Константинополі.
Точні обставини хрещення Ольги невідомі, але існує гарна легенда, що вона сподобалася візантійському імператору, але зуміла його перехитрити. Спочатку вона сказала, що як може християнин брати заміж язичницю. А коли вона була хрещена, то сказала імператору, що за християнським звичаєм дочка не може стати дружиною батька.
Відомо, що Ольга повернулася додому незаміжньою, але християнізованою. Вона стала вважатися першою християнською правителькою в Київській Русі. Відомо, що через кілька років після хрещення Ольги на її прохання король Оттон відправив на Київську землю свого єпископа Адальберта, але його місія не мала успіху і він повернувся назад, ледь врятувавшись від смерті.
Відомо, що Ольга була похована за християнським обрядом у 969 році. Хоча її син Святослав Ігорович так і залишився язичником, не наслідуючи віру матері, все ж християнська традиція бабусі буде запозичена її онуком Володимиром, який сам прийме хрещення і проведе хрещення всієї Київської Русі у 988 році, 1030-річчя якого відзначається цього року.
Проте є ймовірність, що християнська віра вже практикувалася деякими жителями цієї землі, будучи принесеною через торговців, воїнів або місіонерів. Відомо, що ще в 860-ті рр. християнські місіонери Кирило і Мефодій створили письмову мову для слов’ян, щоб записати нею Боже Слово, яке пізніше разом із писемністю проникало і в землі Київської Русі.