13 жовтня 1820 року народився відомий канадський геолог Джон Вільям Доусон

13 жовтня 2018 р. \ оновлено 22 лютого 2024 р.

13 жовтня 1820 року народився відомий канадський геолог Джон Вільям Доусон.

Джон з’явився на світ у місті Піктоу в Новій Шотландії. Освіту здобув в Академії Піктоу, а потім в Единбурзькому університеті. Після отримання диплома Джон одразу повернувся до Нової Шотландії, де був обраний суперінтендантом у сфері освіти.

Вивчаючи ліси на місці вугільних покладів, знайшов найстарішу вимерлу рептилію, яку назвав Гіланомус. У 1855 році з’явилася його перша книга з геології «Acadian Geology». З цього ж року Доусон зайняв посаду професора в університеті МакГілл у Монреалі. У 1893 році йому було запропоноване ректорство в цьому університеті. За свої наукові досягнення Джон Доусон був висвячений у лицарі в 1884 році. Першим і єдиним в історії він став президентом Американської і Британської асоціацій сприяння розвитку науки. Був членом ряду Королівських наукових товариств Канади та Англії.

Будучи фахівцем з геології і ревним християнином, Джон Доусон виступав проти теорії еволюції, висунутої Дарвіном. З-під його пера народилися книги «Початок Світу згідно з Одкровенням і Наукою», «Факти і фантазії в сучасній науці: дослідження взаємозв’язків між наукою та поширеними спекуляціями і релігійними віруваннями», «Історія Землі і Людини», у яких він відстоював взаємодоповнюваність науки і християнської віри.