23 вересня 1840 року помер впливовий американський теолог Натанаель Емонс

23 вересня 2018 р. \ оновлено 22 лютого

23 вересня 1840 року помер впливовий американський теолог і служитель конгрегаціоналістської церкви Натанаель Емонс.

Він народився в Іст Хедомі в штаті Коннектикут. У 1767 році закінчив Єльський університет і пізніше вивчав теологію, отримавши через два роки право проповідувати. Своє служіння проповідника він почав в Нью-Йорку і Нью-Гемпширі, але в 1773 році став пастором іншої церкви в місті Франклін. Його пасторське служіння там тривало понад півстоліття.

Емонс став широко відомим як богослов. Протягом свого півстоліття він був одним з найбільш впливових людей. Подібно до Самюеля Хопкінса, Натанаель Емонс виробив свою власну теологічну систему поглядів і став одним з основних лідерів руху Нової духовності (New Divinity). Його учнями і послідовниками стали більше сотні тодішніх американських священиків.

Емонс був відданим патріотом США під час Війни за Незалежність і переконаним федералістом після її закінчення. Натанаель Емонс став засновником і першим президентом Массачусетського місіонерського товариства, а також Ендоверської теологічної семінарії. Більше двох сотень його проповідей були надруковані ще за його життя, а його теологічні роботи були надруковані в шести томах.

Натанаель Емонс, подібно до багатьох ревних священиків ранньої Америки, долучився до духовного наставництва американського народу в покорі перед Богом, прагнучи пізнати і виконати Його волю.