22 вересня 1566 року помер німецький реформатор Йоганн Агрікола, один з лідерів Реформації, соратник і друг Мартіна Лютера.
Цікаво, що обидва реформатори народилися в місті Айслебен, тільки Йоганн через 9 років після Мартіна. Агрікола навчався у Віттенберзі, де і подружився з Лютером. У 1519 році він супроводжував Лютера в якості секретаря в подорож на диспут у Лейпциг.
У 1525 році Агрікола переїхав з Віттенберга до Франкфурту, щоб поширити там лютеранське вчення. Однак вже через місяць він перебирається в Айслебен, де протягом року викладає в школі і служить у місцевій церкві св. Миколи.
У 1536 році Агрікола знову відвідав Віттенберг, але затримався там ненадовго, так як між ним і Лютером виникла богословська суперечка, що було поширеним серед богословів, які прагнули докопатися до істини. Через розбіжності з Лютером і Меланхтоном у деяких поглядах, Йоганн Агрікола переїжджає до Берліну, де стає придворним проповідником бранденбурзького курфюрста. Йому приписують підготовку Аугсбурзького інтериму. Завдяки служінню Агріколи протестантське вчення закріпилося і поширилося в землях Бранденбурга.
Після себе він залишив ряд важливих теологічних творів, а також один із творів, який увійшов до скарбниці німецької національної літератури – «Загальні німецькі прислів’я з них інтерпретаціями». Робота вперше вийшла в Магдебурзі в 1528 році нижньонімецькою мовою, а потім кілька разів перевидавався. Йоганна цінували за тверду мораль і патріотизм. Збереглися і церковні пісні, написані ним, серед яких «Трагедія Яна Гуса».
Помер Йоганн Агрікола в Берліні під час епідемії чуми. Без його присвяченого служіння неможливо уявити євангельські зміни в Бранденбурзі і багатьох інших німецьких землях.