19 вересня 1853 року місіонер Джеймс Хадсон Тейлор відплив до Китаю

19 вересня 2018 р. \ оновлено 22 лютого

19 вересня 1853 року місіонер Джеймс Хадсон Тейлор відплив до Китаю, де йому судилося стати засновником Внутрішньої китайської місії і заслужити звання «Добродія Китаю».

Народжений в1832 році в родині методистського проповідника Джеймса Тейлора і Амелії Хадсон в графстві Йоркшир в Англії, Хадсон Тейлор відійшов у юнацькому віці від віри своїх батьків. Однак в 17 років, читаючи книгу «Бідний Річард», він пережив покаяння, сповідав віру в Ісуса Христа і в грудні 1849 року прийняв рішення присвятити своє життя місіонерській роботі в Китаї. З того часу він прожив в Китаї 51 рік, за які відкрив 125 загальноосвітніх шкіл, створив 300 місіонерської баз, запросив 800 місіонерів з Англії та Америки і виховав понад 500 місцевих служителів.

Одним з навернених Тейлором був дідусь Лі Цяньйоня – засновник п’ятидесятницької церкви «Китай для Христа». Сьогодні це одна з найбільших китайських підпільних церков, яка складається з безлічі домашніх громад. Незважаючи на те, що церква не визнана державою і її діяльність заборонена, кількість її парафіян оцінюється в 12-15 млн. осіб. #християнство_в_історії