logo

21 серпня 1815 року Йозеф Мор починає служіння

21 серпня 2018 р. \ оновлено 22 лютого

21 серпня 1815 року був висвячений на священика Йозеф Мор, автор тексту знаменитого християнського співу «Тиха ніч», який звучить на Різдво різними мовами по всьому світу.

Йозеф народився у Зальцбурзі в Австрії у 1792 році. Батько покинув їх ще до народження і тому Йозефа виховувала матір. Його музичні здібності були помічені вікарієм місцевого костелу Йоганном Гірнле, який допоміг хлопчику з отриманням освіти. Молодий Йозеф навчився грати на гітарі, скрипці і органі.

У 1811 році він вступив до духовної семінарії і в 1815 році став католицьким священиком. Через рік, під час його служби помічником настоятеля в Маріяпфарі, Йозеф написав свій відомий вірш «Тиха ніч». Два роки він залишався невідомим, але напередодні Різдва 1818 року Мор відвідав свого знайомого Франца Грубера, який допоміг йому підібрати музику до слів. Так народилася ця популярна пісня. Вперше вона пролунала уже через кілька годин після створення на святковому служінні у церкві у виконанні хору під акомпанемент гітари, якою добре володів сам Йозеф Мор.

У наступні роки пісня почала звучати в Зальцбурзі, а потім бродячі музиканти рознесли її по всій Європі. Сьогодні вона нагадує про народження Христа різним народам Землі.

Сам Йозеф служив після цього в декількох церквах, поки в 1837 році не опинився в альпійському селі Вагрейн. Там він заснував спеціальний фонд для підтримки шкільної освіти бідних дітей і сприяв допомозі престарілим. Благодійність Мора була відомою всім.

Його не стало 4 грудня 1855 року через хворобу легенів, але школа в тій місцевості до теперішнього часу носить його ім’я, а пісня «Тиха ніч» вважається національним скарбом Австрії.

Послухати цю дивовижну пісню можна тут: https://www.youtube.com/watch?v=t_nYQzY9Ans