28 лютого 1551 року помер відомий церковний реформатор – Мартін Буцер (1491-1551).
В своїй діяльності цей чоловік став причетним до багатьох кардинальних змін у Німеччині, Франції та Англії. Наприкінці свого життя у 1550 році Мартін Буцер завершив написання своєї найвизначнішої праці – «Про Царство Христове», де доводив, що християнство повинно нести в собі переображення абсолютно кожної сфери життя суспільства у відповідності до заповідей Христа. Мартін Буцер напевне чи не єдиний реформатор XVI століття, котрий звершив грандіозний вплив на три гілки протестантизму – лютеранство, кальвінізм та англіканство.
У своєму формуванні як одного з лідерів Реформації Буцер насамперед завдячує Еразму Ротердамському, а згодом Мартіну Лютеру.
Мартін Буцер, залишивши домініканський орден, став пастором в Страсбурзі. Саме з його ім’ям пов’язане поширення Реформації в цьому місті.
У повсякденному житті Буцер був надзвичайно продуктивною людиною – він організовував церкви, став ініціатором підготовки пасторів, написав книгу молитов та псалмів, започаткував кільканадцять шкіл. В своїй діяльності рефоматор прагнув відродити практику першої церкви, відсіюючи помилки та забобони останніх століть. Він не бажав відкинути традиції, а лиш боровся із тим, що не мало біблійної основи.
Поряд з усіма своїми здобутками, Буцер відомий і як засновник методу сучасної екзегези, вірш за віршем.
У 1549 році він був змушений покинути Страсбург через гоніння і перебратися до Англії, де і закінчився його земний шлях, але плоди його служіння залишилися на століття.