logo

29 липня 1945 року помер канадський місіонер Роберт Джефрі

29 липня 2018 р. \ оновлено 22 лютого

29 липня 1945 року помер канадський місіонер Роберт Джефрі.

Роберт народився у заможній родині власника Toronto Globe і його батько мріяв, що син продовжить його справу. Однак ще в юності Роберт відчув у собі покликання займатися місіонерською справою і після зустрічі з лідером Християнсько-місіонерського Альянсу (ХМА) Альбертом Сімпсоном, він вирішив поїхати до Китаю. Батько не міг з цим погодитися і відмовився фінансувати його поїздки туди, але погодився оплачувати дорогу кожен раз коли син буде повертатися додому.

У 1897 році 24-річний Роберт Джефрі вперше направляється Альянсом до Південного Китаю і очолює там місіонерську роботу. Крім євангелізації та проповідей, Роберт займається адмініструванням місії, допомагає у заснуванні Біблійної школи у Вужоу, яка пізніше стане Семінарією Альянсу в Гонконзі. Він також стає редактором і автором багатьох публікацій китайськомовного журналу «Bible Magazine», який читається по всьому світу. Для потреб місіонерів у Китаї Роберт Джефрі надрукував «Bible Messenger» з навчальними матеріалами, які потрібно було тільки перекласти на місцеву розмовну мову.

У 1916 році після подорожі до В’єтнаму його обирають суперінтендантом В’єтнамської місії Альянсу. Ним була організована підготовка місіонерів для Індонезії, Таїланду і Філіппін. Його служіння у Вужоу тривало 35 років.

Коли у 1942 році Японія окупувала Індонезію, Джефрі з іншими місіонерами був заарештований і відправлений до табору інтернованих, де його життя зупинилося у 1945 року від хвороби і голоду. Однак він продовжує сьогодні надихати багатьох до свідоцтва Євангелії своїми словами: «Найбільш кричущою потребою цього згубленого світу є Євангеліє. Чи не повинні ми за призовом Христа нести благословенну викупну звістку кожному, хто її потребує?»